Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy édesgessek ide egy kiscicát?

Hogy édesgessek ide egy kiscicát?

Figyelt kérdés

Már kb. 2 hete nálunk lakik egy kislánycica, olyan 12 hetes körüli lehet. Az utcáról kóborolt ide és az első pár nap nagyrészt a pincénkben bújkált, aztán elő mert merészkedni, de még mindig megijed és elszalad, ha kb. fél méternél közelebb megyek hozzá. És még így is bennem bíik a legjobban, a szüleimtől már akkor megijed, ha a hangjukat meghallja. 3 macskánk van egyébként és az egyik kandúrral nagyon összebarátkozott, folyton látom, hogy követi, meg "puszilkóznak", hozzábújnak egymáshoz, stb., bár van, hogy a kiscica oda akar bújni a fiúhoz, ő meg ilyen figyelmeztető jelleggel fejen paskolja, de amúgy legtöbbször jól kijönnek. Gondoltam már arra is, hogy ha látja, hogy a barátja se fél tőlem, megenyhül, szóval sokszor odamentem a fiú cicánkhoz, amikor ott volt a kiscica is és elkezdtem simogatni meg ilyesmi, de ugyanúgy megijedt és elrohant, ha felé is oda akartam nyúlni, hogy őt is megsimizzem.

Szóval már kb. egy hete így vagyunk, hogy a max. fél méteres körzetébe oda tudok menni, de annál közelebb nem, pedig már próbáltam kajával a kezemben is idecsalogatni, vagy a lézertollal egyre közelebb csalni magamhoz. Az a baj, hogy a szüleim nem biztos, hogy meg akarják tartani, de addig elajándékozni se tudjuk, ha meg se tudjuk fogni..Mondjuk nekem nem lenne ellenemre, ha megtartanánk, mert nagyon aranyos, de orvoshoz is el kéne vinni, ami ugye megint nem lehetséges, ha még a hordozóba se tudjuk betessékelni vagy megfogni legalább a kezünkben.

Mennyi idő, amíg megenyhül? Vagy mit csinálhatnék még, hogy ne féljen tőlem?


2018. szept. 23. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél le ennivalót a helyiség közepére, te pedig menj hátrébb fél métert vagy egy picit többet. Ezt mindennap játszd el vele, de mindennap egy icipicivel menj közelebb hozzá. Ha ez nem tetszik neki, akkor próbálj meg mondjuk virsli falatokat dobni neki. Necadd oda az egészet, hanem falatonként dobd oda neki, mindig ugyanakkora távolságba. Aztán itt is, naponként rövíditheted a távot. Nekem így sikerült megszelíditenem pár cicát. :)
2018. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem is jó,ha látja,hogy a másik cica nem fél tőled.De egyenlőre csinálj úgy mintha ő ott sem lenne.Pl etetésnél mindig rakd közelebb magadhoz az ennivalóját,de csinálj úgy mintha mással foglalkoznál.Ha látja,hogy nem érdekled és nincs mitől félnie közelebb fog menni.Az is jó,ha játszol vele,de valahogy úgy,hogy ne lásson.Macskapeca vagy akár egy madzag is jó lehet.Párszor megfog ijedni,ha rájön,hogy te vagy a játék másik végén,de idővel majd megszokja.Meg mivel már kezd hideg lenni csinálhatnál neki egy helyet ahova bebújhat.
2018. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már 5 hete lakik két kis cica.Eleinte csak messziről láttuk őket, a kert végébe aztán az egyik már a teraszra is felmerészkedett,kiraktam neki a kaját és messzebb mentem odament és megette,aztán kb.két hét elteltével már magamtól kb.egy méterre raktam le a kaját,és oda mert jönni,utánna már oda jött akkor is ha mellettem volt a kaja,de ha hozzá nyúltunk elszaladt,aztán már simogatni is lehetett,tegnap fordult először elő,hogy magától oda jött hozzánk,ma már egyfolytában jött dörgölőzni,dorombolni, nyávogni,de a hirtelen mozdulatoktól még mindig megijjed.Egyébként mikor kint voltam mindig beszéltem hozzá,hogy megszokja a hangomat.A másik cicóval nem lehet mit kezdeni,ha meglát valakit azonnal elrohan.
2018. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó, remélem, az a másik kiscica is előbb-utóbb megenyhül :)

2018. szept. 23. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!