Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt le tudná nekem valaki...

Ezt le tudná nekem valaki fordítani emberi nyelvre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elvittem a macskámat MRI-re, és ezt a diagnózist kaptam: Feline lumbar hyperaesthesia syndrome.


A google nem dob ki rá értelmes (magyar nyelvű) találatot. Az állatorvos szerint ez azt jelenti, hogy "semmi baj, a macskát nem kell megműtetni". Gyógyszerrel lehet kezelni élete végéig (3 eves a macska). A gyógyszer már az első levél beadása után nem használt, ugyanúgy fájdalmai voltak.

Azt mondta az orvos, hogy mivel fiatal a macska, erős gyógyszert nem lehet neki hosszútávon adni, mert azzal szétcsesszük a szervezezét. 4 állatorvosból 4 mondta, hogy nem kell műteni, az 5.-nél úgy láttam, hogy inkább csak kísérletezne. Feladtam. Ráadásul a sok nyúzástól-bökdöséstől a macska már a hordozó látványától is megvadul.


Van esetleg itt valaki, akinek hasonló problémával diagnosztizálták a macskáját? Jó lenne tapasztalatokat cserélni.


2018. szept. 23. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szegény cicád FHS e. van!


[link]

2018. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt az oldalt találtam: [link]

Úgy értelmezem, hogy ennek több fajtája van:

Dermatologic: Flea allergy dermatitis, food allergy, atopy, infectious dermatitis

Neurologic: Epilepsy, brain tumors, spinal disease (disk disease, neoplasia, infectious myelitis)

Musculoskeletal: Myositis, myopathy

Behavioral: Compulsive disorder, displacement behavior

Attól függően hogy milyen fajta, rengeteg mindent okozhat a cicádnak. Viszont nem vagyok állatorvos, így nem tudok ennél többet segíteni... Ha ötből öt állatorvos azt mondta, hogy nincs komolyabb baj, akkor valószínűleg nincs. Ha továbbra is fájdalmai vannak a cicádnak akkor maximum visszamész valamelyik orvoshoz és mondod, hogy erre kell megoldás, mert nincs jól. Gondolom az orvosok se akarják addig bevállalni a műtétet amíg nem muszáj. Lehet, hogy kockázatos...

2018. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy kösd a szállítódobozt pár kellemes élményhez is, pláne mert még használni fogjátok.
2018. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Igazából mondtam az orvosoknak is, hogy örülök, hogy szerintük nincs baj, de a macskánál (ahogy megigyeltem frontfüggő) vannak olyan napok, amikor egész nap a farkát kergeti és fúj rá. Végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy levágatom az egészet, hogy ne fájjon a gerince annyira miatta. Így is fájni fog, de a farokmozgatás miatt talán kevesebbszer.

2018. szept. 23. 18:20
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából csak öröklött lehet, mert nálam semmilyen stresszélmény nem érte. Egy kukában találtam őket párnapos korukban, még a köldökzsinór csonkja is megvolt. Onnantól cumiztattam őket (a tesók sajnos csak pár napig éltek), szóval agyi defektre gondoltam.


Fajtája ismeretlen, nagyon jól sikerült játszótéri keverék.

2018. szept. 23. 18:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondtam az orvosoknak, hogy fáj neki a gerince is, meg néha ha elkattan, akkor a hátsó lábait harapdálja. Az volt rá a válasz, hogy "persze, mert zsibbad neki." Kösz... a gerincénél találtak valamit, a csigolyák környékén olyan, mintha kapott volna rá egy erős ütést (kizárt). Úgyhogy nem lettünk előrébb. Vannak napok amikor semmi baj, és van, amikor elviselhetetlen...
2018. szept. 23. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

'A kukába találtam, mèg a köldökcsonk se esett le'

Altattassad el, csak kínlòdik! A lètező összes fertőzést elkapta a kukából, rád, családtagokra pláneapró gyerkre is veszélyes hordozókat cipel.

A macska amibe szenved hiperestéziás szindróma, más néven gördülõ bõrbetegség, ritka betegség a házi macskákban, ami agitáció, öncsonkítás, a bõr jellemzõ hullámzását okozza. Gyakran kap kinzó fájdalmas görcsrohamot, Féllábbala sírba, a napjai megvannak számlálva.

A syndroma tünetegyüttest jelent, senkinek nem jó pláne a macsanak ezt eltűrni, elnézni, viselni.

(Cristian)

2018. szept. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy jótanács mèg:

A kuka körül vagy benne serült állat akar akkor született is VESZÉLYES HORDOZIKAT CIPELHET.

Ha haza akarod vinni, előtte alaposan vizsgáltatsd ki komoly laborral rendelkező àllatklinikán! Ne egy mezei 'lóvé gyűjtő' àllatdokikra bízzad azt ami akár a te vagy csalàdod egèszsègèt is kockaztathatja!

(Cristian)

2018. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a diagnózist "doktor úr", mint írtam fentebb, már elmúlt 3 éves. Elárulod, hogy mi a lóphaszért altattassak el egy amúgy jó fej, jó kedvű, szinte folyamatosan dorombolós macskát? Mit kaphatott el a kukából? Tudsz egyáltalán valamit a zoonózisról vagy csak úgy dobálózol a hülyeségekkel? Nem mellesleg amikor találtam max 2-3 napos lehetett, mégis szerinted hol a francban vizsgálnak ki egy ekkora kismacskát? :D kellett volna egy teljes labort csináltatnom egy féltenyérnyi almon?


Minden kérdés költői, egyikre sem várok választ. Csak a logikát kerestem, de nem nagyon találtam.

2018. szept. 24. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezekszerint a kérdező eddigi rèszlete a be beugatàsai nem fedték a valósàgot!

Ezenkívül a főkérdèse vàlaszát Ő maga jobban akarja tudni! :D

Szerencsétlen flótás!

2018. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!