Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tudatában van annak,...

A macska tudatában van annak, hogy ő aranyos?

Figyelt kérdés

Az előző kérdésembe nagyon sok jó választ kaptam, köszönöm szépen őket, és felpontoztam. Volt az egyik válaszban egy érdekes felvetés - nevezetesen, hogy a macska nemcsak azért tesz ezt-azt, mert macska, és a macskák így élnek, hanem tudatában van valahol, hogy ez aranyos, és ezzel rá lehet venni a gazdit a simogatásra, illetőleg a kajás tálka megtöltésére :)))

Úgy gondoltam, kiírom ezt a felvetést kérdésbe, és a cicagazdik a tapasztalataik alapján bizonyára meg tudják válaszolni, hogy a macska természeténél fogva cukiskodik-e, vagy tudja, hogy ezzel kenyérre lehet kenni a gazdiját :)))

A válaszokat előre is köszönöm, és ezúttal is zöld kézzel jutalmazok!!!



2018. szept. 25. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs,mert akkor is cuki ha nem akar az lenni:)
2018. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Nincs éntudata, ezért nem.

Ha tükröt teszel elé, azt gondolja, hogy egy másik macska, játszani akar vele, aztán rájön hogy semmit nem tud kezdeni vele.

2018. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szépeket mondok neki főleg amikor a gyönyörű szót ejtem ki akkor elszokta magát dobni , a hátára fekszik és dobálgatja magát érdekes pózokat vesz fel és dorombol nekem.:)
2018. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Biztos vagyok benne, hogy tudja. Mikor hazajövök, már jön elém, ragyog a kis pofácskája örömében. Ha szomorú vagyok, sírok, odajön és megvigasztal.
2018. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Mar hogyan lenne tudataban? Az allat csak allat marad. Nincsenek erzelmei, osztonbol tesz mindent, igy nem tudhatja, hogy aranyos.
2018. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Jart hozzank egy cica,aki etetes elott majdnem belembujt,de ha evett utana mar nem lehetett megsimogatni.Nagyon ertetlenul nezett,hogy megis mit nyulkalok fele.Nem hinnem,hogy o tudta,hogy cuki amit csinal,nala ez osztonos lehetett,talan mar az anyjat is igy probalta ravenni,hogy etesse meg.De azt gondolom,hogy a legtobb cica termeszetenel fogva cukiskodik,viszont,ha rajon,hogy haszna lehet belole,akkor kis is hasznalja.
2018. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem gondolod komolyan 44%-os, hogy egy állatnak nincsenek érzelmei. És igenis van öntudata.


Kérdező, szerintem azt tudja, hogy hogyan lehet hízelegni úgy, hogy az meghassa a gazdit. Nyilván ez tanult dolog is náluk. De az én cicám sokszor biztos szeretne kevésbé cuki lenni, akkor nem cs*sztetném annyit. :D

2018. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen tanult viselkedés.

Ha a macska olyat tesz, ami szerinted cuki, akkor megjutalmazod. Simivel, kajával, akármivel. Egy idő után megtanulja, hogyha ezt a viselkedést csinálja, az jutalom (pl cukin eldobja magát egyenlő simi, édesen nyávogva bújik egyenlő kaja). Ennyi a titok.

Ha azt jutalmaznád hasonló gügyégessel és jutifalival, hogy a kanapét kaparja és a kezedbe harap ha odanyúlsz, akkor ezt művelné folyton.

2018. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy egyáltalán tudják-e, hogy mi az az "aranyos"


De az én macsekom pontosan tudja, hogy mit kell csinálni, hogy kapjon egy kis kényeztetést :)

Leül, csillogó szemekkel rámnyikkan (nem nyávog, hanem az a cuki kis hang) vagy dob egy hátast, és kitekeredve "integet" a mancsaival.


Ezek alapján szerintem tudja :)

2018. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!! Igen,erre gondoltam én is, hogy van esze, és pavlovi reflex alapján kitanulja, hogy melyik viselkedés az, amit a gazdi megjutalmaz :)))) vagyis megéri aranyosnak lenni, cukiskodni :D ravasz kis jószág a macsek, de hát ezért szeretjük :)))))))))))))))

4. válaszadó :) hogy vigasztal meg a pici cicád, ha szomorú vagy?

2018. szept. 28. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!