Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes olyan embernek macskát...

Érdemes olyan embernek macskát vállalni, aki amúgy kutyát szeretne, de a körülmények nem engedik?

Figyelt kérdés
Egyedül, lakásban élő nő, aki dolgozik napi 8 órát, néha túlórázik is. Így a kutya vásárlásról le kellett mondania, mert segítsége nem lenne a sétáltatásban, kínozni pedig nem szeretné. Amúgy munka után nem nagyon jár el otthonról, magányos, egy cicával lenne ideje foglalkozni. De tart attól a közvélekedéstől, hogy egy macska nem igazán viszonozza a szeretetet csak az étel érdekli, magának való, nem tanítható, ezáltal kárt tesz a lakásban, mert fegyelmezni sehogy nem lehet, esetleg karmolja harapja a gazdáját ok nélkül. Ti mit gondoltok erről? Lehet igazi társa a macska is egy magányos embernek? Alakul ki hasonló kötődés mint a kutyával?
2018. szept. 26. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskafüggő, szerintem. Nyilván azok a macskák akik csak "vannak", azokra lehet igaz ez a vélekedés. Nekem vannak viszont barátaim akik kiscica koruktól fogva úgymond kutyaként bánnak a macskáikkal, és halál jófejek. Ha hívod jön, nem karmol, nem harap, nem fúj, ha rászólsz hogy hagyja abba a nyávogást akkor abbahagyja, etc. Nevelés kérdése. Szerintem társként remekül tudnak funkcionálni a cicák is, de szerintem fontosabb mint a kutyáknál hogy kiscica koruktól legyenek a gazdival. A kutya viszonylag hamar asszimilálódik, még felnőttkorban is, a macska talán kevésbé, ha már van egy kialakult "értékrendje", ha szabad ilyet mondani egy állatra. Szóval szerintem hajrá!
2018. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hasonló okokból lett cicánk.

Ég és föld a két állat, szóval az továbbra is bennem van, hogyha egyszer lesz rá lehetőségem, szeretnék kutyát (is). De ettől még a macskák is jó társállatok, bár a mienk tényleg olyan kis dög, amit leírtál, de az csak azért van, mert mentett cica, és az emberektől csak félni tanult meg. Kárt nem tesz a lakásban így sem, az ágy sarkát karmolta szét egyedül - azt is csak addig, amíg rá nem jöttünk, hogy neki nem való a szizálos kaparó, puhább kell. Állatkereskedésben az eladó adta a tippet, persze addigra már szanaszét szenvedtük magunkat, hogy mi a baj a kaparóval. :) (De ez a kutyánál is meglenne, miért rágja szét a cuccaidat :D) Ha viszont dorombolni kezd, nem lehet rá haragudni. :) És ők is tudnak kötődni az emberhez. Nyilván, ha kölyköt választasz, akkor sokkal jobban kialakulhat a kötődés, meg személyiségtől is függ, de ez kutyára is igaz.

2018. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes társa lehet egy macska. Csak mindenképp ismerje a habitusát milőtt hazaviszi. Nálam is van macska a lakásban, most hogy ezt pötyögön is itt alszik a mellkasomon. Semmit nem tesz tönkre. Jön, bújik. Nagyon jó arra hazajönni, hogy itt van. Hazaérve el kell látni, azonnal kizökkent, el is felejtem az aznapi stresszt. Utána matricaként rámragad, doromból:) később játékidő, szóval tiszta móka és kacagás az élet :)


De én mindig is macskás voltam. Tudni kell elfogadni, hogy mindenhol ott lesz.. Minden jóformán macskaszőrös lesz... Stb. Ha nem biztos a dolgában vállaljon ideiglenességet valamelyik állatvédő egyesületnél, azzal kipróbálhatja magát és lehet, hogy egy életet is megment vele. :)

2018. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Életemben először az első saját macskámat simogattam 26 évesen. Mindig is kutyás voltam, rágtam a férjem fülét minden áldott nap, hogy mikor lesz már végre kutyánk, mire szépen elmondta, hogy miért nem lehet. Észérv volt mind, logikusan végiggondolva nem vitatkozhattam vele. Hogy mégse essek depresszióba, felvetette a macskát, én meg kínomban rábólintottam. A város választott kismacskának kerek két percébe került, hogy őrült macskás nőt faragjon belőlem. Sok a sztereotípia a macskákkal szemben, a valóságban teljesen mások, mondom ezt úgy, hogy az én szemem fénye hisztis és makacs.
2018. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Aki képtelen felfogni, hogy a macska nem falkaállat, ezért nem ragaszkodó (a kutya is maximum ragaszkodik, mert benne van a csordaszellem), az ne vegyen semmilyen állatot inkább. Egy állat nem szeret! Legfeljebb ragaszkodik ösztönösen. Még egyszer: amelyik nem falkában jár, attól ne várja el senki, hogy ragaszkodjon. A macska dörgölőzése is csak szagminta-hagyás, nem szeretet. A kutya vergődése pedig falkaösztön és nem szeretet!

Továbbá: minden élőlényt az étel érdekli, mert túl akar élni! Ok nélkül nem karmol a macska! A macska nem igényel törődést, mert szeret egyedül lenni. És azért alszik sokat, mert genetikailag bele van kódolva, nem akarattal teszi!


De a kutyásoknak meg kellene látni a gerendát a saját és dögjeik szemében, mielőtt tudatlanul a macskákat ócsárolnák... pláne, hogy ezen gondolkodsz, hogy veszel egyet... Inkább ne! Máskülönben egy macska sem érdemli meg, hogy egy kis lakásban tartsák ahelyett, hogy szabadon kószálhatna mindenfelé.

2018. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így lett nekem is macskám, kutya helyett. Nálam a kutya méretileg térd felett kell, hogy legyen, de most zárjam be 8-10 órákra a lakásba?

Az én macskám utcáról mentett, hálátlan dög, aki nemcsak engem, de a bútort is karmolja, harapja. És nyávog. És ettől függetlenül szeretem, mikor jön, bújik vagy csak leheveredik mellém. Idegeneket nem bírja, cserébe rossz a lába és nem ugrál fel a bútorok tetejére.

Ja és őt simán itthagyom másfél napra, nem túl boldog, de túléli.

Te döntessz!

2018. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Remélem, neked sincsenek állataid ilyen gondolkodással..
2018. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A macska igenis viszonozza a szeretetet. Lehet, hogy nem ugrik csaholva a nyakadba és dönt le a lábadról a nyalogatásával, de melléd telepszik, dorombol (amit a kutya nem tud), követ, ha szar kedved van, odaül melléd.
2018. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám pl teljesen ragaszkodó. És ezt nem úgy fejezi ki mint egy kutya, hogy a nyakamba ugrik amikor haza érek. De dorombolva és nyávogva üdvözöl illetve bárhova megyek a lakásban követ.


Szeirntem nagyon jó választás egy cica. Csak kiskorában kell oda figyelni a nevelésével (mert bárki bármit mond nevelhetőek :)) sok siker a macskás éveidhez 😊

2018. szept. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na azért ne keverjük össze az egyedüllétet a magánnyal!

Egy egyedülálló embernek bármilyen állat társa lehet, hisz attól, hogy egyedül van még vágyik a társaságra. Aki viszont magányos annak általában az életszemlélete is negatív, és nem hisz abban, hogy bárki, vagy bármi kizökkentheti letargiájából.

Javaslom, győződj meg valahogy arról, hogy az illető Hölgy valóban magányos-e, vagy csupán egyedül érzi jól magát, mert amíg ez nem tisztázódik "BENNED", addig ezt a kérdést lehetetlenség megválaszolni.

2018. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!