Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaetetési problémák. Ti...

Macskaetetési problémák. Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most már a harmadik cicámmal vált kaotikussá a helyzet. Először volt a kb. 8 éves, ivartalanított nőstényünk. Ő amolyan önálló, ki-be járós, etetés bent zajlik a konyhában. Szépen rendben bekéredzkedik, ha megéhezik. A tálkában mindig van száraz táp, plusz reggel este szervírozok nedves eledelt.

Aztán tavaly év végén fogadtam örökbe egy kis kölyök kandúrt, kellett kis idő, míg megszokták egymást. Örültem, mikor végre együtt ettek, persze tisztes távolságba helyeztem a tányérokat. Nem mindig tudták melyik kié, illetve nem akarták tudni, mert ment a féltékenység, de azért nagyjából már rend lett. Csak hogy most jött egy harmadik kis mentett, kb. fél éves kandúr, aki először nagyon szerény volt, de most már úgy kinyílt a csipája, hogy már nem elég amit elé rakok, elüldözi az egy évest. Szegény már inkább nem mer enni, kivárja míg nyugi van. Volt, hogy ott álltam közöttük míg ettek, de ezt nem csinálhatom minden nap. A teljes elkülönítés nem opció, egy az, hogy mindegyik egyenlő joggal jár a lakásban, a másik meg, higiéniai szempontból is bőven elég, hogy a lakás egy meghatározott területén van macskaetetés.

Vagy hagyjam, hogy megtanulják egymás között megoldani? Éhen nem halnak, mert mindig van kirakva valami. A legidősebb miatt nem aggódok, mert ő odafúj mindegyiknek, aztán békén hagyják. Most inkább a két kisebb között megy a harc. Főleg az egy évest sajnálom és féltem, mert ő már ivartalanított kandúr, és főleg neki lenne fontos a nedves étel, mert féltem a vizelet besűrűsödéstől, vizet meg nem igazán issza. De az új kicsi minden tálhoz oda megy, leszopogatja róla a nedves részét a többit meg ott hagyja, a másik meg hagyja. Pedig látom szegényen, hogy ő is enné. Volt, hogy reggel külön raktam, és úgy etettem meg, evett is boldogan, de ezt lehetetlen minden nap csinálni, és nem is akarom rászoktatni, hogy csak a felügyeletem alatt merjen enni.


2018. szept. 27. 12:55
 1/4 anonim válasza:
56%
Ne várj csodát, ha három, azaz 2 és fél kandúr macskád van. A leggyakoribb eset ilyenkor, hogy ők így vagy úgy de maguk között le fogják játszani ki is a telek tulajdonos,ettől nem fogod tudni megóvni őket, és a vesztesnek el kell mennie, mert egy területen mindig egy kandúr van. Ha ezt nem akarod, vagy még mielőbb keress a kisebbnek új otthont, vagy ki kell az egyiket heréltetni. Attól mert a kisebbik zavarja el a nagyobbat, annak is meg van a jelentése, hogy a kicsi már most igazi bátor kis harcos, és a másik az esetlenebb, ha ez nem csak valami kiscica vakmerőség, akkor már most látszik ki lesz a rátermettebb. Erre nem kell szörnyülködni, mert nekik ez teljen rendben van így és aki alul marad elfogadja a helyzetét. Ezért kell megküzdeniük, hogy minden rendeződjön és mindenki a saját helyére kerüljön.
2018. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az erősebb kutya b*szik.

Az életrevalóbb macska eszik.Az ivartalanított macska nem "szolgálja" a fajfenntartást, ezért üldözi el a másik.

Mit tegyél?

Semmit. Majd megoldják. macskák.

2018. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az etetéssel kapcsolatban csak annyit tudok tanácsolni, amíg egy ideig csak a puha kajából adjál nekik, Így talán nem lesz oka oda menni a másik tányérjához, amíg a sajátjában van elég. És nem kell attól félni, hogy éhen halna, mert előtte még biztos, hogy elmegy más házakhoz, vagy vadászik. Nem hiába egy macskának 9 élete van, azaz 9 otthona... :)
2018. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
No álljunk meg. Az én macskáim nem teszik ki innen a lábukat, tudják meddig van a telekhatár, és nem mennek máshova kuncsorogni, király életük van. Már a kicsi is hallgat a nevére, nemhogy az idősebbek, és tudják hol jó nekik, egyébként együtt alszanak velem az ágyban, ott nincs harc. Azt hittem érthető, a történet, nem véletlenül hangsúlyoztam azt hogy kettő már ivartalanított, nyilvánvaló, hogy a kicsit is fogom, de ő még csak 5 hónapos. Kiakarom várni legalább a hatodik hónapot, onnantól javasolt. Az viszont tény, hogy már most dominánssá akar válni a kis tökmag.
2018. szept. 27. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!