Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak milyen kinti alvóhely...

Cicáknak milyen kinti alvóhelyet alakitsak ki télire?

Figyelt kérdés
Van 3 cica, akik elkezdtek hozzám járni a kertbe, és etetem őket. A házba nem szeretném őket beszoktatni, de télire szeretnék nekik a tető alatt valami meleg helyet kialakitani.

2018. szept. 28. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyobb faládát bélelj ki minden oldalról hungarocell lapokkal, majd tegyél bele sok puha rongyot. Régi kötött pulóver, puha pokróc is jó. Rongyok helyett egy nagy puha bebújós cicaágyat is beletehetsz egy az egyben, ha van pénzed ilyenre. A doboz bejáratát zárd le, annyi nyílás legyen, ahol éppen beférnek a cicák. És tedd valami nyugodt száraz helyre, ahol senki sem zavarja őket, és kevés a jövés-menés. Téglákra is teheted, ha olyan helyen van, ahol aláfolyna az eső.
2018. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pont most csináltam én is, illetve az utolsó simításokat végzem, mert elfogyott a ragasztószalag.

Két kartondobozra lesz szükséged, egy nagyobbra és egy kisebbre. Én két fűnyíró dobozt szereztem be a helyi építők boltjából, és 1 cm-es vastag hungarocell lapokat használtam a vághatóság, kezelhetőség miatt a szigeteléshez.

Ezen kívül szükséged lesz:

Ragasztó szalagra, nálam eddig elfogyott kettő, és úgy nézem, kell még legalább három

(a lenti képen látszik, hogy először a sima barna szigetelőszalagot használtam, aztán azt lefedve az ezüst színűt, ez vastagabb tartósabb, viszont sajnos drágább, és kevesebb).


A hungarocell lemezeket MESTER fix építési ragasztóval,

[link]

és a hozzávaló kinyomó pisztollyal [link] ragasztottam, ebből elfogyott másfél tubus.



Nos, a nagyobb dobozba beleméred a kisebb dobozt, ha kilóg, akkor a tetejét levágod 4-5 cm ráhagyással, hogy majd amikor a doboz magasságából vágtál, rá tudd illeszteni, mint egy tetőt. A hungarocellt, és a belső karton doboz méretre vágásához a legjobb a linóleum vágó.



A nagydoboz alját és oldalait kibéleled az általad méretre vágott, és összeragasztott

Hungarocellel. A bejárati nyílást, először a kinti dobozon vágd ki, ehhez igazítsd a hungarocellt, és legvégül a belső dobozt.

A Belső doboz alját ki ragasztó szalagoztam. És a két doboz közötti réseket (mivel nem volt egyenlő a távolság, még pluszban betömködtem hungarocell darabkákkal, azokat már nem ragasztottam össze.

A külső, és a belső doboz teteje közé szintén hungarocellt teszel. A külső dobozt lezárod, és már ragasztószallagozhatod is körbe. És kész is. Majd tetszés szerint puha rongyokkal béleled. A cica bejárathoz még pluszban tehetsz egy hosszan csíkokra vágott genothermet .


Ez árban kb. 5000-6000 ft-ból megvan. ( Nekem hungarocellt nem kellett vennem, mert megmaradt mennyezeti lapokat használtam, ezért nem tudom pontosan megmondani, de azt hiszem hogy az 1 centis lap kb 300 ft-ba kerül)


[link] elég sötét lett a felvétel, de talán látszik, hogy milyen jó kis vastag lett a bejárat „fala”

2018. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. szept. 29. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!