Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes macskámat, hogyan...

10 hetes macskámat, hogyan tanítsam meg arra, hogy ne jöjjön be a szobába?

Figyelt kérdés
1 hete van nálam a macska.Eleinte bent volt de szétver mindent a szobába ezért mindig kizárom.És utánna mindig nyávog meg kaparja az ajtót.Már sajnálom szegényt.Megtanulja majd valaha,hogy a szobába nem mindig szabad bejönni?

2018. szept. 29. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy érte, hogy szétver mindent? Így nem fogja megtanulni ha kizárod.

Amikor ledönt valamit üss egy picit a fenekére/orrára.

Szólj rá, tegyél valami illatosítót a polcra azt nem szeretik. Csak ne zárd ki :(

Amúgy lehet kinövi.

Remélem tudtam kicsit segíteni. ;)

2018. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem fogja megtanulni, hogy egyszer bemehet, egyszer nem. Nálam a konyhapultra és asztalra nem mehet fel és elég gyorsan megtanulta. Mindig mondtam neki, hogy le! és finoman lelökdöstem onnan. Ha valamit nem szeretnék, hogy csináljon csak rászólok, hogy nem! csúnyán néz és visszadumál, de abbahagyja. Sajnos akaratosak. Ha veled akar lenni a szobádban, 10 év múlva is ott fog nyávogni. Inkább azt tanítsd meg neki, hogy mit ne csináljon a szobádban. Vegyél vízspriccolót és mikor rosszat csinál, spricceld arcon. Hidd el baromi hamar megtanulja. Csak mondj neki mindig valami rövid vezényszót spricceléskor és később majd a szó is elég lesz. Sok örömöt nektek együtt! Vigyázz rá! :)
2018. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!