Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Búzaalapú étek macskáknak?

Búzaalapú étek macskáknak?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal (uszkve 2 éves), gyönyörű hófehér lánycicám, Sziszi a neve (de a "Cici" névre is hallgat). Az tűnt fel, hogy újabban szereti megenni a búzalisztből sütött emberi ételeket, például a pogácsát, kiflit, ilyesmiket. Hogy lehetséges ez? Úgy értem, a macska egész emésztőrendszere a ragadozó életmódhoz szokott, elméletileg nincs szüksége növényi alapú táplálékra, így búzalisztből készült dolgokra se. Sziszi mégis megeszi, és szemmel láthatóan ízlik neki.

Mi ennek a magyarázata? Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. okt. 1. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ember szervezetének sincs szüksége se a csokoládéra, chipsre, gumicukorra, mekis kajára..akár a kábítószerre.

De finomak, így megesszük őket. Az más kérdés, hogy nem jó az egészségünknek.


Szerintem Sziszi-vel is ez a helyzet, ízlik neki, amit megkaparint, de én a helyedben nem engedném neki, főleg, hogy amit ma veszel kiflit, pékárut, már tele vannak olyan dolgokkal amik a MI szervezetünknek sem kéne.

Mikor voltak macskáink mi zöldséget mindig adtunk nekik, szerették, de a finomított Lisztes, feldolgozott növényi ételeket nem engedtül eléjük.

2018. okt. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs rá szüksége, és nem is jó neki. Csak ízlik neki mint gyereknek a csokoládé...
2018. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!