Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? A kiscica nem...

Mit tegyek? A kiscica nem ette meg a féreghajtót

Figyelt kérdés

Pár hete ideköltözött hozzánk egy kiscica (kb. 14-16 hetes lehet), viszont nagyon fél és elszalad, ha a közelébe megyünk. Próbáltam már kajával is idecsalogatni, meg játékkal is, de semmi...

És a lényeg, hogy anyám vett féreghajtó tablettát neki, hogy nehogy megfertőzze a cicáinkat, mert egy tálból eszik velük, stb. Mondjuk ők is féreghajtózva vannak, de biztos, ami biztos..És ma mondta, hogy adjak oda egy fél tablettát a kiscicának, szóval össze is törtem, majd kenőmájasba belekevertem és odaadtam neki, de épp csak megszaglászta meg párat belenyalt, aztán otthagyta. Az udvaron elkezdett szaladgálni meg játszottak az egyik macskánkkal és próbáltam vinni utána és lerakni olyan helyre, ahol látja, hogy ott van és hátha odamegy és elnyalogatja, de nem érdekelte.

Szóval amit meghagyott, azt behoztam, nehogy a többi cica egye meg, de nem tudom, így a kiscicával hogy lesz megetetve. Lehet valami baja attól, hogy most kapott egy nagyon kicsit és esetleg később eszi meg a fél tabletta többi részét?


2018. okt. 2. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor add neki, amikor nagyon éhes. Addig zárd külön a többitől, amíg megeszi.
2018. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, este vacsoránál megpróbálom vele megetetni.
2018. okt. 2. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Persze, hogy nem ette meg, a macska nem hülye. Később sem fogja.

Meg kell próbálni befogni, és úgy beadni neki.

2018. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod, hogy veszel ilyen féreghajtó pasztát. Én ezt csirkehúsra tettem, de csak épp pár kockára. Befalták a cicák rögtön. A doki szerint a tabletta nagyon keserű lehet, így nem is csoda, hogy nem eszi meg. Bár vannak macskák, akiket nem zavar, de én eddig többel találkoztam, aki inkább hagyta ott...
2018. okt. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Este se sikerült megetetnem vele, szóval ezek szerint az íze miatt..Majd veszek neki pasztát, hátha azt megeszi ^^
2018. okt. 3. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!