Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megette a 4 hetes...

A macskám megette a 4 hetes kölykeit?

Figyelt kérdés

A macskám második alma született meg 1 hónapja. 5 kiscica született, abból 2 eltünt (lehet akkor őket is megette, vagy elvitte valahova), aztán ma reggelre megette a 3 kicsit. Teljesen életerős, dagi kismacskák voltak.

Zárt, meleg helyen tartottuk őket, ahova nem tudott semmi más bemenni, szóval kizárt, hogy pl idegen macska tette volna.

Az egyetlen furcsaság az volt, hogy tegnap egész nap sírtak a kicsik, mert nem foglalkozott velük, este is csak úgy szoptatta meg őket, hogy én lefektettem, a kicsiket odatettem, őt simogattam és így pihent. Ekkor nyalogatta is a kicsiket, és így hagytam ott őket, nyugodt környezetben.

Erre ma bemegyek. Vér, és kismacska sehol. Mi történhetett a macskával?

Jól tartjuk, a kicsiket velünk fialta, (a kicsik is a kezünkhöz voltak már szokva, szóval biztosan nem az volt a gond, hogy érezte rajtuk a szagomat) egyszerűen nem értjük. Valaki tapasztalt már ilyet?



2018. okt. 2. 15:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi, érdekel a lehetséges válasz, azért írok kommentárt, hogy a figyelt kérdéseimbe kerüljön.
2018. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Nincs esetleg egy másfél centis rés az ajtó alatt, vagy bárhol, ahol átnyomja magát a menyét? Nekem is nehezemre esik elképzelni, hogy az anyamacska ilyet csinált.
2018. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem minden anya macska szereti, ha fogdossák a kicsinyeit. Van amelyik lefojtja, megeszi a kölykeit. Bár azt nem tudom, hogy mennyi idős korukig. De az 1 hónapos az még elég pici.
2018. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
en is menyetre gyanakszom, esetleg patkany? :(
2018. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen valószínűtlennek tartom, hogy a saját anyjuk ölte meg őket. Sokkal valószíbűbb a menyét, vagy egy kandúr macska.

Mellesleg ez is csak a szaporítás hátrányait mutatja be. Télen vidd el ivartalanítani a nőstényt, nálunk szoktak lenni az állatorvosoknál akciók, úgy nem olyan drága.

2018. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Van, hogy megeszi a kicsiket, de 1 hónaposakat nem szokták már. Kinti macska az anya? Ha igen, a bezártság volt a gond. Ettek már szilárdat a cicák? A vadászösztön és a kicsik felnevelése miatt 1 hónapos kor körül már hordja a kicsiknek az egeret stb. Szerintem mivel ezt nem tudta biztosítani, jobbnak látta, ha magát tartja életben.
2018. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Oké egyes, én is kíváncsi vagyok, hátha mond valaki valami okosat :(

Kedves kettes. Nincs semmilyen lyuk, rés :( Tényleg nem is értem, nagyon jó macska és ilyenről nem is hallottam még :(

2018. okt. 2. 15:52
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Akkor vitte el a menyét ha a meglévő résen kiférnek a kismacskák , amúgy nem .
2018. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
2 hónapos kor után 9 hetesen lehet száraz táp hús etetést kipróbálni .
2018. okt. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
#9. Az anya alapból ellátja őket egérrel, tehát szilárd táplálékkal. Abban az esetben, ha bent vannak tartva, be kell segíteni a kicsik táplálásában, mert az anyatej már kevés.
2018. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!