Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másfél éves kandúr cica miért...

Másfél éves kandúr cica miért nyáladzik?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra elkezdett dőlni orrán-száján a váladék a 1,5 éves ivartalanított kandúr cicámnak. Néha egészen híg, vizes, néha kicsit sűrűbb, de akkor is tiszta és szagtalan. Étvágyával nincs baj, inni extra sokat iszik (gondolom kell is ilyenkor), alapvetően játékos is maradt, de amikor észreveszi, hogy folyik belőle valami akkor láthatóan zavart lesz szegény és nem tudja mire vélni, hogy hogy került oda az a valami...

Kihívtam ma az állatorvost. Természetesen az évenkénti védőoltásokat megkapta. Megvizsgálta sztetoszkóppal, belenézett a szájába, megnyomkodta a nyakánál és semmi rendelleneset nem látott. Gyanakodott mérgezésre, bár minden növény elérhetetlen helyen van a lakásban. Esetleg allergia gyanúja merült fel, de legutóbb fél éve váltottunk szárat tápot amikor átszoktattuk juniorról és semmi gond nem volt. Pisil, kakil, eszik-iszik, játszik. Az orvos szerint idegi alapon lehet nála ez, de én ezt nem akarom elhinni. Normális, játékos cica, nem volt vele soha semmi gond. Nem bántjuk, nagyobb stressz sem érte. Ja, és benti cica.

Most nap végére mérséklődött a dolog, viszont amikor elalszik akkor dől belőle ugyanúgy a nyál.

Ti találkoztatok már ilyesmivel?



2018. okt. 2. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lehet esetleg légúti allergia? lehet az pl a szerre amivel a padlót felmosod vagy ilysemi...


csak egy ötlet

2018. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Utoljára 8 napja volt felmosva itthon és amióta nálunk van a macsek, azóta nem volt tisztítószer csere (évek óta ugyanazt az illatot/márkát használjuk). Szóval ezt kizárnám.
2018. okt. 2. 23:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Első ötletem az volt, hogy fáj a foga. Utána olvastam, hogy volt kint az orvos.

Elolvastam még egyszer az egészet.

Valami nincs a légútjaiban, vagy valahol a garatban? Apróság, amit lenyelhetett, beszippanthatott, és irritálja. Értem, hogy megtapizta az orvos a torkát, de bele ő se lát. És írod, hogy sokat iszik. Kaparja valami a torkát? Ami megakadhatott? Iszik, hátha elmúlik/leviszi? Nyálzik, mert bántja a nyálkahártyát?

Ultrahang, röntgen, jól felszerelt rendelő?


Mindent leírtál, kizártál, amire gondolni lehet. Idegi alapon mi? A front miatt, mint az embernél valami görcs, és napokig folyik a nyála? (Ezt csak úgy írtam, nem komolyan gondolom, csakhogy én így jártam, ami a görcsöt illeti, ideggyulladásom van). Mire gondolt az orvos, hogy idegi alapon? Nem fizikai dologra, hanem olyanra mint a stressz??? Nem értem.

Most, hogy így leírtam a görcsöt, nem epilepszia jellegűre gondolt az orvos ugye? (embernél láttam rohamot, hát ez nem az)


Az én tippem az, amit az első bekezdésben írtam, hogy valamit lenyelt/beszippantott és irritálja.

2018. okt. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A tipp nem rossz, de elvetném, meg is mondom miért.


A szájába/torkába belenézett az orvos is és semmit nem látott. Ha lenne valami ott, szerintem öklendezne, vagy valami mást biztos csinálna. A sok ivást pedig betudom annak, hogy túlzás nélkül tenyérnyi nyáltócsákat hagy maga után csóri macsek. Rengeteg folyadékot veszít folyamatosan, kicsit félek ettől is.


Az orvos arra gondolt, hogy stresszes lehet esetleg, vagy depressziós, akkor szoktak ilyen paraszimpatikus idegi tünetek jelentkezni. Legalábbis ő ezt mondta. De semmi rendkívüli nem történt mostanában. Még 2 hónapja volt, hogy itthon hagytuk 10 napra mert nyaraltunk, addig más etette, de amúgy megy a normál napi rutin folyamatosan.


Az epilepsziáról olvastam én is, de semmi roham, vagy hasonló nincs nála.


Egyébként ma kezdődött az egész, meglátom mi lesz 1-2 nap múlva. Ha nem javul a helyzet, akkor elviszem másik dokihoz.

2018. okt. 3. 02:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan milyen évenkénti oltásokat kap? Egyébként meg másik orvost javaslok! Én is jártam már ugyanígy, hogy kijött az orvos és azt mondta NINCS semmi a szájában, és amikor már kínomban én is belenéztem a szájába, akkora büdös nagy fekély volt a nyelvén, hogy azt hittem elájulok! Természetesen azonnal vittem másik orvoshoz!
2018. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Az oltásra gondolsz?
2018. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kötelező éves védőoltásokat kapja, őszintén megmondom gőzöm sincs abban mi van. De ez utoljára fél évvel ezelőtt volt.
2018. okt. 3. 16:52
 8/11 A kérdező kommentje:

Na, akkor álljon itt tanulságul:

Elvittük egy másik állatorvoshoz felülvizsgálatra, mert bár sokat javult, nem múlt el teljesen a dolog. Étvágya kifogástalan, minden normális volt, csak amikor aludt, akkor méretes nyáltócsát csinált maga alá.

A doki első kérdése az volt, hogy milyen növények vannak itthon? Tegnap aki kijött az is megnézte, de amikor látta, hogy a szekrény tetején vannak, nem foglalkozott a dologgal.

Szóval amikor felsoroltuk a növényeket, akkor egyből mondta, hogy a 4 növényből 3 erősen mérgező. Mondtuk, hogy nem éri el, meg hát másfél éve nálunk van, eddig nem volt baj. Viszont abban igaza van, hogy egy-egy levél bármikor leeshetett úgy, hogy mi nem vettük észre és a cica meg igen.

Megnézte a száját ő is és látszott, hogy piros az ínye és a torka. A veséjét megvizsgálta, úgy találta, hogy rendben van, úgyhogy kaptunk rá egy cseppet amit napi 2x kell adni és így hamarabb gyógyul a szájában a hámsérülés, nehogy elfertőződjön. Dióhéjban ennyi. Repül minden virág holnap a kukába, jöhetnek az IKEA-s műnövények. :)

2018. okt. 4. 01:26
 9/11 anonim ***** válasza:

remélem siker :)


füvet kap? mert gondolom ha rávetemedett a lehulló levélre akkor kívánja a zöldet...

2018. okt. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Naa, ma gondolkodtam ezen, pont meg akartam kérdezni, hogy nem evett-e valamilyen szobanövényből? Örülök, hogy megoldódott! :)
2018. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!