Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális reakció vagy valami...

Normális reakció vagy valami baj van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja észrevettem hogy a skót lógófülű cicánk(5 éves) nagyon vakarózik de sajnos csak ma tudtam venni neki nyakra csöpögtetős spot-on cseppet.

A helyzet az hogy rácsepegtettem a nyakára felül.. viszont eltelt pár óra és milliószor jobban vakarózik, már-már őrülten..képtelen egy helyben maradni a viszketéstől.

Meg vagyunk ijedve mert nagyon lusta cica és a csepegtetés előtt sem viselte meg ennyire a dolog, simán aludt..nagyon meg vagyok ijedve...

Vajon ez a normális helyzet kezelés után?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2018. okt. 4. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy bolhás, más is viszketést okozhat, étel, olyan anyag, amibe belefeküdt stb. Szóval nem normális egyáltalán. A bolha kiirtás sem elég, a bolhaürülék is rettentő viszketést okou és allergizál. Esetleg fürdessétek meg valami macskacuccal... Ha nem múlik, akkor doki
2018. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mindig ugyanezt a spot ont veszed? Lehet, bizonyos hatóanyag váltott ki ilyen reakciót
2018. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel döglődnek a bolhák, rohangálnak rajta. Ha valóban bolhás.

egfogod a cicát és valami nagyon sűrű fésűvel lassan átfésülöd. Ajánlatos világos ruhán csinálni.

Nagyon bolhás állatot először meg kell fürdetni. Sok bolha kijön belőle. A maradékot pedig elpusztítja a fürdetés utáni napon rátett spoton.

2018. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!