Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kornyezetszennyezo az elhaszná...

MisaMiku kérdése:

Kornyezetszennyezo az elhasznált, kertben elszórt macskaalom?

Figyelt kérdés

Kornyezetvedo vagyok, es fontos kerdes szamomra hogy ha a macskám altal "beszennyezett" almot ha szetszorom a hatalmas udvarunkban, artok vagy hasznos?

Igazabol a szeméttelepen mit csinalnak vele? Zavar nagyon.



2018. okt. 5. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom csak tippelek: Maga az alom alapból természetes anyag, ami elbomlik, kivéve ha szintetikusat használsz, mert olyan is van. A macskaürülék a növényzetnek nem tesz jót, mint semmi ürülék, ami húsevő állattól származik, tehát oda nem érdemes fűmagot szórni, vagy paradicsompalántát ültetni. Ha figyelembe veszem, hogy én heti szinten mennyi elhasznált almot dobok ki, és azzal teríteném be a területünket, ami nálunk kb. 1600 m2, akkor egy év alatt úgy elborítanám vele a talajt, hogy a fű sem nőne többet. Maga az anyag alapvetően nem környezetszennyező, de a felszínen hagyva nem sok esélye van tőle pl. a fűnek. Én bezsákolom, és kidobom a kukába. Az udvaromnak árt, de a szemétlerakó telepen teljesen mindegy a sok más nem lebomló hulladék között. Szerintem ez az apró kavicsos alom olyan, mintha kb. sóderrel szórnád meg a földedet apránként. Ártani nem árt a földnek, csak ne tervezz rá szép zöld udvart.
2018. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Bocsi a kérdésért, de ha ekkora udavrotok van, miért benti a cica?
2018. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, nyilván azért, mert nem akarja hogy a macskát szétszedjék a kutyák, vagy elüsse egy autó, vagy hogy más macskákkal érintkezve összeszedjen valamilyen betegséget (nincs minden ellen oltás)... Ezt hívják felelős állattartásnak!
2018. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szintetikusat tuti nem ontenem ki. Neztem kozbe h mibol van. Most ket fajta van, egyiket most próbáljuk, az elozo nagyon poros. Tiszta por az egesz furdo tole. :/

A porosabb természetes betonit, a masik meg természetes agyagasvany. Szoval valóban az egyik se art. Nálunk nem hiszem h nem nolne fu. Nem gyep van hatul a kertbe, hanem vadfu. Olyan mezos resz, mint amit pl a lovaknak, marhaknak is vágnak szenagyanant. Koszonom az átgondolt, részletesen leirtam valaszt.

Azert tartom bent a cicaimat, mert imadom oket, es szeretnem h biztonságban, leeljek velem az egesz életüket! Pont ahogy az utolso hozzaszolo irta! :) ;)

2018. okt. 5. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:

#2. Az én macskáim kijárnak az udvarra, de nem teszik ki a lábukat kerítésen túlra. Jól érzik itt magukat és imádnak engem. Nekik is van bent alom, és az evés is a lakásban zajlik. Van, hogy nap közben elvégzik kint, amit nem bánok, mert sokat könnyít a dolgomon.

Viszont van még egy nagyon fontos dolog: Egészségük szempontjából nagyon fontos dolog szemmel tartani a székletüket, vizeletüket, ezért jó, ha bent végzik, amit ellenőrizhetek. Az ivartalanított kandúrnál pl. félek a vizelet besűrűsödéstől, ezért jó ja látom, hogy pisil-e rendesen. Ha csak udvarban végezné el, már csak akkor venném észre hogy baj van, mikor már nagyon rosszul van.

Kakit is jó látni, hogy nincs-e hasmenése, nem -e férges.

2018. okt. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
No, azért annyira nem veszélyes a macskaszar, mint ahogy előttem valaki írta. Inkább csak az a veszély áll fenn, hogy a kiszórt szar miatt párzási időszakban a környék összes macskája a te ablakod alatt fog nyervákolni. :-))
2018. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!