Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának merjek venni egyből...

Macskának merjek venni egyből 10 kg-os száraztápot, nem fog ráunni? Ezt a fajtát még nem próbáltuk, de sajnos nincsen belőle kisebb kiszerelés.

Figyelt kérdés

Elvileg jobb minőségű, Cat Vital a neve. Nem mondanám válogatós cicának, de azért nem tudom, egy 10 kg-at megmerjek-e venni...

Előre is köszi!


2018. okt. 9. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőre ne. Lehet allergiás is rá, meg hát van olyan, hogy egy jó minőségű tápot se esznek meg.

De ha megveszed és esetleg mégse jön be a macskának, még mindig odaadhatod menhelyi cicáknak :)

2018. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.:)
2018. okt. 9. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább ne. :)

Mi is megjártuk. Én ráadásul 2x 10 kg-ot vettem, Happy Cat Supreme-et, mert így olcsóbb volt és adtak hozzá kaparófát is ajándékba. :D


Na most a 2 cicára nagyon lassan fogyott a kaja, és a dátumát megnéztem, és elég késői termékeket küldtek, tehát 1 éven belüli volt a lejáratuk vagy ilyesmi. Az egyik zsákot el is ajándékoztam végül egy menhelynek, amelyik kigyulladt múltkor. a Másik zsák végül elfogyott, de az is nagyon kínlódós volt, mert a cica meg is unta, meg rájöttem hogy nem annyira jó minőségű, mert puffaszt.

2018. okt. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Hú, ezt jó hogy mondod, a Happy Cat-et, mert azon is gondolkodtunk, és alapból is puffadós cica, egy kicsit. Akkor azt lehet, hogy nem fogjuk kipróbálni.

Közben megtudtam, hogy egyetlen egy belvárosi Alphazoo-ban árulják kimérve is a Cat Vital-t, akkor szerintem fogok ott venni, mielőtt esetleg megvenném a nagyot. Ez a fajta elvileg pont azért lenne jó, mert nem tartalmaz glutént, és vki írta is, hogy puffadós a cicája, de ettől nem puffadt.


Sajnálom azt menhelyet, láttam is a híradóban is, borzalmas...:(

2018. okt. 10. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy soha ne vegyünk 10 kilós szárazeledelt otthonra, mert ha felbontás után sokáig áll, egy láthatatlan penészréteg képződhet a szemeken. Hiába szárazeledel, így is van benne valamennyi nedvesség. A 10 kilós kiszerelés menhelyeknek és tenyésztőknek való, ahol gyorsan elfogy. Ha mégis otthonra akarjuk, felbontás után ki kell porciózni 2-3 kilónként zacskóba, és amelyiket még nem használjuk az légmentesen lezárni.
2018. okt. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem hallottam még.

De megfontolandó tényleg. Kutyának viszont nagy zsákot veszek mindig, a kedvező ára miatt. Az 2-3 hónap alatt elfogy, remélem ennyi idő alatt még csak nem penészedik, 10% nedvességtartalommal.

2018. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még ezt korábban. Mondjuk mi külföldön élünk, és itt nagyobb a páratartalom, lehet, hogy emiatt reálisabb a félelem a penészre. De így is, hogy csak 4 kilós tápot veszünk, a zacskó vége felé már sokkal kevésbé "illatozik" a táp, érezhetően morzsalékonyabb, és a macska is kevesebb kedvvel eszi, mint amikor frissen bontjuk a zacskót.

Én már csak emiatt sem vennék 10 kilósat.

2018. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!