Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Közepesen jóminőségű száraztáp...

Közepesen jóminőségű száraztáp + konzerv, vagy jóminőségű száraztáp és semmi nedves táp mellé?

Figyelt kérdés

Előbbinél 36% nyúl hús a szaraztápban, a hozzá való konzerveb pedig 70% csirke, de ebben 80% a nedvességtartalom (ezt nem teljesen tudom, hogy mit jelent)...


Utóbbinál 85% különböző húsok, de főleg marha és sertés.


Mindegyik táp gabonamentes.


Azt tudni kell, hogy mindegyik jó minőségű, egy átlagos bolti táp mint a wishkas, vagy friskies csupán 4% húst tartalmaznak mind száraz, mind nedves formában...



2018. okt. 11. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Utóbbi. Friss vizet mindig kapjon mellé.
2018. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, azt szokták mondani, hogy fullos táp mellé nem kell konzerv. DE én azt tapasztaltam, hogy időnként mégsem árt, ha nasinak kap nedves tápot is! Kerültem már olyan helyzetbe, hogy gyógyszert, táplálékkiegészítőt nedves táppal könnyen be lehetett volna adni, csakhogy az adott száraztápon kívül semmi mást nem evett meg! Néha motivációnak sem árt, ha van valami nasi amit szívesen megeszik!
2018. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem azt mondta a Család utcai állatorvos, még 2008-ban, hogy ha tehetné akkor betiltaná a száraztápokat, annyira ártalmasak. Nem biokaja őrület miatt, hanem mert annyira megterheli a szervezetüket (pl. vese).

Én ezért (is) minden reggel adok nekik konzervet, de az nyilván nagyon nem mindegy hogy milyen minőségű, és nagyságrendekkel többe kerülne az ellátásuk ha mindig azt adnék. Amióta anyagilag megengedhetem magamnak, azóta többet adok reggelente, és olyat amit szeretnek is.

Én nem tudom eldönteni hogy mi a helyes, de az nagyon nem tetszik hogy szinte minden száraztápban gabonából van a legtöbb.

A konzerveknek viszont a 80%-a "nedvességtartalom".

2020. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!