Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a macskám...

Hogyan szoktassam rá a macskám, hogy használja a kaparófát?

Figyelt kérdés
Hogyan bírnám rászoktatni a macskámat,hogy használja a kaparófát és ne a széket,szőnyeget?

2018. okt. 12. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki mit kell vele csinálni. Menj oda, és a szeme láttára kezdd el kaparászni.
2018. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,mindenképp kipróbálom!
2018. okt. 12. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek elsővel. De rendszeresen csináld. Az enyémnek kiskorában szerintem a natúr szín miatt nem tűnt fel a kaparódeszka igazán, hogy arra figyelnie kéne. (kapirgáltam) Kicsit várnom kellett (falon volt)
2018. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először én is megkapartam. Aztán ott játszottunk körülötte, sokszor oda tettem a játékot úgy, hogy a kaparófába akadjon a körme. Azóta rendszeresen használja.
2018. okt. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem minden macskánál válik be, amit fentebb írtak, nálunk pl. ha játékkal oda is csaltam, anélkül ugyanúgy lesz*rta. A mai napig nem használja a kaparófát, pedig nem is egy van itthon, több fajtával próbálkoztunk...

(Nekem is volt itt kérdésem, tényleg *mindent* kipróbáltunk a macskamentától a spriccelésen át addig hogy ölbe veszem és a mancsával kaparom....)

Érdemes kipróbálni más típust, és más anyagot, néha ez jobb megoldás, mint erőltetni, hogy majd megszokja - a bútorok bánják. A mi macskánk pl finnyás a szizálra, mint végül kiderült, túl kemény a mancsának. Vettünk karton kaparót kb. 1500 Ft-ért, és azóta rá se néz az ágyunkra hálistennek. :) Egyetlen hátránya, hogy gyakrabban kell cserélni, mint egy normál kaparót.

Próbálkozzatok a kaparómatraccal, kaparódívánnyal esetleg, ha a tiétek a szőnyeget kedveli, lehet, a testhelyzet lesz a megoldás. Azaz, olyan kaparódeszkát, ami nem falra kerül, hanem vízszintesen a földre. Ilyen az említett kartonmatrac, de létezik szizálosban is. :) Sőt, van olyan, ami kifejezett szőnyeg.


[link]

2018. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. okt. 13. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A karton kaparóhoz annyit fűznék hozzá, hogy 4 macskának vettünk. Családban 2, meg a saját 2nek, mind lecarja.

Nekünk a kicsivel volt baj, ő akarta a lambériát mászni. Párszor rá kellett csak szólni, megmutattuk hol lehet. Azóta nincs baj

2018. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy a karton kaparó az átlag, csak hogy vannak olyan macskák, akiket zavar a szizál, és ez is lehet egy ok, hogy miért nem sikerül rászoktatni.
2018. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!