Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csontvázzá fogyott macskával,...

Csontvázzá fogyott macskával, aki nem hajlandó enni mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éves ivartalanított kandúr. Szó szerint csont és bőr. Az állatorvos szerint vérszegény, arra 3 hete kap kétféle gyógyszert is. Hogy mi az oka azt nem tudni, tesztekkel több dolgot kizárt. Kicsit javult már az állapota, de nem hízik, nem is nagyon lenne mitől, mert alig hajlandó enni. A szószt lenyalogatja a kajáról, de a húst otthagyja. Maximum addig eszik pár falat húst is amíg van rajta szósz, de annyi. Látom hogy éhes, mert bármilyen zacskó csörrenésre felkapja a fejét és nyávogva nézi a tányérját ami tele van hússal, de nem eszi. Az orvos szerint a fogaival nincs gond.
2018. okt. 12. 23:38
1 2 3
 1/25 EagleHUN ***** válasza:
70%

Más ételekkel nem próbálkoztál?


Valami diétásabbal pl szósz és rizs?

Vagy hallal?

2018. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Sosem volt ilyen macskám, de én mindenfélét eléraknék, hátha valami meghatja. Bár ha egy macska nem eszi meg a húst, az errefelé már súlyos eset... Mondjuk én ezen a ponton már rendes húst is adtam volna neki, amit én eszem (minőségi házi cucc), plusz tojást (az enyémek imádják) meg ami még macskának való lehet... Ha a szószt szereti, összeturmixolnám a húsdarabjait vagy akármi, kevernék hozzá tojássárgáját (sok zsír és egyéb tápanyag, elég tömény cucc és kalória az kell), legalábbis ez az első gondolatom, hogy ezt tenném.

Az állatorvosnak semmi ötlete? Ő mégiscsak látott már enni nem hajlandó macskát, én még nem...

2018. okt. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%

Amikor a mi kandúrunk alakul zörgő csontvázzá, ez a táp szokott beválni:

[link]

naponta többször kínálva 10-15 grammot, beáztatva a leírás szerint. (mint láthatod, az ajánlatai közt ott az anorexia)

A másik, amit mindig megeszik a nyers csirkeszív.

2018. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz kéne vinni, mert biztos, hogy valami baja van, amire az első nem jött rá. Nem nem hajlandó enni, hanem nem tud. Így viszont rövid időn belül kínok között éhen fog pusztulni.
2018. okt. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


És mielőbb vidd el igazi orvoshoz, aki addig keres, míg megtalálja mi a gond.

2018. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
2 számomra kedves, fiatal cica halt meg így. Nem a enyémek voltak, de ezek sem ettek, pedig éhesek voltak.
2018. okt. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak ránézésre állapította meg az orvos, hogy vérszegény?

Kérj vérvételt!

2018. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Nekem most van egy 16 és egy 17 éves öreg cicám.Náluk szokott jönni olyan időszak néha, hogy nem akarnak enni, és rohamosan fogynak.Ilyenkor azt csinálom, több tálat teszek eléjük, külön veszem őket többi cicától, és 24 órában van előttük mindenféle finomság.Nyers darált csirkemell az alap, mert ezt eszik a legjobban, jobb fajta alutasakos, jobb fajta junior cica száraztáp(ez apró),csirkemellsonka, stb.Ilyenkor még tőkehalmájat is veszek nekik,főzök csirkehúst, marhahúst apróra vágva nyersen, főve is, stb.Mellette víz és laktózmentes tej.

Kb.6 óránként frissre cserélem.Ez vált be nálam.Hogy bő választék, de főleg nyers-főtt hús,ami a szószban van, az nem hús!Azt nem lehet annak nevezni. A hús az a hús.Az alutasakosban alig van hús, persze hogy lefogy tőle a cica, és megunja.

Milyen hússal van tele a tányérja?Alutasakossal?

Ha így eteted, nem fog hízni.

A másik, hogy ha csak teszteket csinált az állatorvos, az kevés.Vérvétel kell, megnézni mi más baja lehet.Vese, máj, stb.

A tesztek nem mindig mutatják a valós állapotot.

Ha nincs rendszeresen oltva, és kijárós, bármit elkaphatott.

Nem kell megvárni, míg csont-bőr lesz, idejében vinni kell orvoshoz, ha nem jön rá mi baja, másikhoz, etetni naponta többször,jó minőségű hússal, mert a fehérjét abból tudja fedezni.

Nemrég nekem is így volt egy cicám, bármit adtam neki, rá se nézett.Állatorvos antibiotikummal kezelte, nem javult, elvittem egy távolabbi jól felszerelt rendelőbe, vérvételből kiderült, vesebeteg.

2018. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha éhes és próbál is enni,akkor valószínű,hogy a szájába lesz a gond vagy arrafelé.Szerintem is próbálj neki nyers vagy főtt húst adni.A hal is jó ötlet.Ha lehet valami szélesebb laposabb tálba tedd neki vagy rakd ki pl újságra,hogy könnyeben feltudja venni.Ha olyan májkrémes állagú konzervet adsz neki,abból próbálj meg kis falatkákat csinálni.A szaglásával nem lehet gond?Volt olyan cicám aki körbeszaglászta az ennivalót,de mégsem találta meg.Féreghajtót szokott kapni a cica?Állatorvos mondta,hogy a férgesség okozhat náthához hasonló tüneteket,lehet bevan dugulva az orra és nem érzékeli az ennivalót.Kérdezd meg az állatorvost,hogy mi a véleménye meg ilyen esetbe kaphat-e egyáltalán féreghajtót.
2018. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez a doki sz. r, vidd másikhoz amíg nem késő! Addig is Hill's A/D, vagy Royal Canin Recovery fecskendőből közvetlenül a szájába, akkor is, ha tiltakozik!
2018. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!