Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, nagy gond ez?

Mit tegyek, nagy gond ez?

Figyelt kérdés
A macskámat hétfőn ivartalanították.A doki azt mondta,hogy nem kell gallér és,a macska nyála gyógyít.Én ezt el is hittem,de láttam,hogy a napokban a cicám a cérnát húzza ki magából,és vérzik neki.Félek,hogy az egész sebből kihúzza a cérnát és....Mit tegyek? Hívjam fel az állatorvost?Nektek volt már ilyen?

2018. okt. 13. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hétfő már elég régen volt, ennyi idő alatt gyógyul annyit, hogy ne nyíljon szét a seb. De azért figyeld, nehogy mégis szétnyíljon, különösen ha nőstény és a hasfalát vágták. Akkor vidd vissza a dokihoz, egyébként meg fertőtlenítsd le neki, aztán rendben lesz.
2018. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen nőstény és a hasfalát vágták.Köszönöm a választ :)
2018. okt. 13. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért biztos ami biztos alapon megkérdezném a dokit, ha vérzik.

Bár lehet, másik dokit kérdeznék, mert szerintem az ilyen balesetek elkerülése végett van a gallér.

2018. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém sem kapott gallért és nem lett semmi baj. Már egyáltalán nem látszik a heg sem. Úgy értem a szőr visszanőtt és nem nyílik szét a sebnél, kézzel is alig tudom kitapintani.

Viszont! Legyél vele sokat! Mert az enyém előtte gyakorlatilag úgy viselkedett mint egy kutya. Jött utánam mindenhova, belémbújva aludt, szóltam neki ott termett. Ivartalanítás után a leghátsó szobában volt vagy két hétig magától én meg hagytam gondoltam arra van szüksége. De annyira elhidegült tőlem, hogy nem lehet felvenni, nem bújik egyáltalán, simogatni is csak akkor lehet, ha neki kedve van hozzá, nem marad az ölembe, ha felveszem...

2018. okt. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!#4 remélem a macskád megváltozik,és olyan lesz mint régen.
2018. okt. 14. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes az állatorvos "nyála gyógyít" javaslata. Enyém épp ellenkezőleg azt mondta, hogy ne engedjük nyalogatni a sebet, mert ún. falósejtek keletkeznek és beduzzad a heg, nehezen gyógyul.
2018. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Furcsa,hogy nálam ezt mondta,nálad meg,hogy nem szabad.
2018. okt. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!