Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogy szoktátok etetni a...

Ti hogy szoktátok etetni a cicátokat? És milyen szert vesztek neki bolha ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy kérdésem ti hogy szoktátok etetni a cicátokat?

Meg akkarnám nézni hogy jól csinálom-e mivel ez az első cicám.

A cicám kb 5-6honapos,

Mindig van neki száraz táp a kis táljában mert mikkor meg éhezik megy és eszik (főleg este)

Magától kér enni oda megy a hűtőhöz és el kezd nyavogni és olyankor adok neki kis sonkát,vagy párizsit.

Reggel szoktam neki adni kis tejet mert nagyon szereti.

És nap közben vagy reggel attól függ,szoktam neki adni Félix junior kaját (aszt sokszor be osza magának, nem eszi meg az egészet egyből)

És lenne még egy kérdésem,

Milyen szert szoktátok venni nekik?

Én vettem neki egy nyakörvet pár nappal ez élőt 4000.ft-ért de aszt vettem észre hogy egész nap aludt tőle (mindig jatcik meg minden)

Pedig 3honapos kortól lehetet adni, igy le vettem róla.

Vettem már neki szert de csak 1honapig jó,nem tudtok olyan szert ami több honapig jó?

Előre is köszönöm a választ!



2018. okt. 14. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Foresto nyakörv több hónapig véd, de csak akkor javaslom, ha kijárós a cica. Régen a duoband myakörvet.próbáltauk, nem tudom, meddig hat, de tök jó illata volt. Én advantage spot ont rakok a benti cicámra, kb 2 havonta, megelőzés céljából.

Az enyém előtt is ott a száraz egész nap, akkor töltöm újra, ha teljesen kiürült (Josera leger). Reggel és délután kap nedveset, kb egy kanállal. Vagy csirkemellet, virslit, sonkát helyette. Konzervből sima rossmanosat kap, a winston steril alutasakost is szereti, meg a gourmet, de az ünnepi.

2018. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Benti cicám van, de néha ki szoktam vinni pórázon mert nincs kerítés kint az udvaron (kertes házban lakunk) és félek hogy el megy mivel a vonat pont ott megy el, és most csináljuk a kerítést ^-^.

2018. okt. 14. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
A száraztáp csomagolásán lévő ajánlott mennyiséget szoktam felezni konyhai mérleggel, reggel megkapja az egyik felet, este a másikat. Nem eszi meg egyszerre az egészet, általában szépen beosztja, de ha pl. 2 órán belül megeszi az egészet, akkor nem kap a következő etetésig enni. Ez csak akkor működött másként, amikor betegség miatt csont és bőr volt, akkor nem méricskéltem. Sokszor olvasom, hogy a macskák pontosan annyit esznek, amennyire szükségük van, nekem viszont nem ez a tapasztalatom. Egy macskamenhelyen önkénteskedem, ott mindig van a cicák előtt étel, a 70 százalékuk gurul. Az én cicám igen egyedi cica, nem hajlandó nedvestápot enni, pedig a Whiskastól kezdve Real Nature-ig mindennel próbálkoztam. Feladtam, mert egyébként sok vizet iszik.
2018. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk reggel és este van konzerv vagy főtt csirkehusi, száraztáp folyamatosan van elöl (bár megenni csak akkor hajlandó, ha belekeverem a konzervkajába).


ha szabad adnom pár tanácsot:

A cicák laktózérzékenyek, úgyhogy tejből laktózmenteset, és/vagy kifejezetten cicáknak való tejet (pl. Vitakraft) szabad(na) csak kapniuk.

Sonka, párizsi inkább csak nasi legyen, ne rendszeres.

A Felix helyett én inkább valami olyat javasolnék, ami magas hústartalmú, és lehetőleg gabona-és cukormentes, péládul az Animonda Carny Kitten (később adult) nagyon kedvező űr-érték arányban (talán olcsóbb is, mint a felix, és sokkal egészségesebb). Száraztápból pedig a Josera Minette és a Happy Cat Junior az, ami megfizethető, és jó minőség.

A zooplus.hu - t ajánlom nagyon nagy választékban elérhetőek a jobbnál jobb tápok. :) (Ha mégis ragaszkodsz a Felixhez, elvileg azt is olcsóbban be tudod szerezni, mint a bolti ár).


Nekem szobacicám van, bolhával szerencsére nem volt dolgunk, így erről a részéről nem tudok nyialktozni, de 3 havonta kap a doktor bácsitól féreghajtót.

2018. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!