Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez a folyamatos...

Normális ez a folyamatos nyávogás?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam el menhelyről a cicát, egészséges, oltott, 4-5 hónapos házi.


Szépen használja az almot, játszik a játékaival. Mindene van, kaparófa, ágy, kaját is kap rendesen, vizet is természetesen. Sokszor engedi, hogy simogassuk, de néha még bizalmat picit. Érthető, ez az 1. teljes napja az új helyen. Velünk is aludt, nyugodt volt, dorombolós.


De nagyon sokszor, sokáig, nagyon mély, hisztis hangon nyávog. Nem azért kérdezem, mert zavar, tudom, hogy a macskák nyávognak, de ő nagyon sokszor teszi. És csak aggódom, hogy valamit nem veszek figyelembe vagy elsiklok felette. Arra gondolok, hogy az új helyet igyekszik szokni. Amúgy követ, amikor megmozdulok, simul a lábamhoz, odajön az ágyban a fejemhez, dörgölőzik. Most is itt fekszik mellettem.


Szóval szerintetek csak neki sajátossága, hogy így csiripel, vagy a "minden új, ezért nyávogok" helyzet van? Másnál hogy alakultak az első napok? :)


2018. okt. 16. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 4-5 hónapos cica már félig felnőtt. Ha egész kiskorától a menhelyen volt, talán már azt tekintette otthonának, illetve ha nőstény, ebben a korban az ivarzás sem kizárható.
2018. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy tüzel a cica? Lehet, hogy idősebb kicsit, mint gondolod. Persze, ha nőstény.

Állatorvos megállapítja.

Amúgy vannak ilyen nagy dumás cicák is, és vannak, akiknek szinte soha nem hallani a hangját.

2018. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kandúr amúgy.


Vannak helyzetek, amikor mindig nyávog: ha nem lát hirtelen.


De olyankor is van, amikor jön be a szobába, és máris rákezd és nem hagyja abba. :D


Előfordul olyan is, hogy kimegyek a fürdőbe/konyhába, máris hallom, majd utánam fut, majd visszaindulok és mintha megijedne, elkezd előttem futni, mint egy eszelős. :D Pedig nem hajolok le hozzá, hogy piszkáljam, csak lépek egyet.


Amúgy a farka olyan nyugodt állapotban van, szoktam figyelni, nem-e fél vagy bármi.

2018. okt. 17. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sok új élmény érte őt hirtelen, új otthon, új gazdi. Ha igényli, szeretgesd, simogasd, szerinem ha belakta a helyét, megszokja, hogy te már a végleges gazdi vagy, ez pedig az otthona, megszűnik a sírás is. Éhség,esetleges fájdalom kizárható? Ha foglalkozni kezdesz vele, abbahagyja a sírdogálást?
2018. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet éhes, erre figyelünk.


Ha játszok vele vagy simizem, akkor abbahagyja.

2018. okt. 17. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg csak beszélget, figyelmet szeretne.
2018. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!