Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hányhat a macskám?

Mitől hányhat a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy fajtatiszta cicám, oltott, minőségi tápot és alutasakos eledelt kap. Szoba cica, nem jár ki és nem is érintkezik más cicákkal.

Hosszúszőr hordozó, sokat mosakodik, először azt hányta ki, úgy 2-3 csomót, de ilyen volt máskor is. Szokott kapni szőroldó pasztát is (állatorvos írja neki). Viszont most már enyhén habos, átlátszó valamit hány. Nem evett ma, kér, beleszagol, de nem kell neki. Inni ivott.

Emelett játszik, szaladgál, dorombol.

Nincs a városban ügyeletes állatorvos, nemnis tudnám elvinni sehova, de elég aggasztó. 😞

1,5 éves múlt. Kandúr és ivartalanított.


2018. okt. 20. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Akut megoldáshoz folyadék kell neki, adj neki langyos tejet, azt megissza még hányinger mellett is. Sokféle baja lehet, egy tippet tudok, nálam egyszer olyan volt, hogy valamiért beleivott a wc-be, amiben volt ilyen illatosító folyadék. Utána a tejjel tudtam helyrehozni a rosszullétét.
2018. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy tejet adj neki! Az még jól meg is fosatja, akkor meg garantált a kiszáradás.

A héten jártam pont ugyanígy a cicámmal, illetve az enyém se nem evett se nem ivott, bágyadt volt és kedvtelen. Elvittem dokihoz, kapott infúzió folyadékot és antibiotikumot, hányáscsillapítót. Nagyon féltem hogy nehogy macska parvo legyen, ugyanis nálunk sajnos az ellen elmaradt az oltás, mert a doki azt mondta, mivel nem jár ki soha felesleges beadni. Most két hét múlva tűztük ki az időpontot rá hogy beoltassam ellene mindkét benti cicámat, még egyszer nem hagyom magam hülyére venni.


Na szóval visszatérve, nekem a kezelés utáni napon már jobban volt, nálunk gyanús volt hogy valamilyen behozott szobanövényt rágcsált meg és attól hányt. Folyadékpótlást old meg, én is aznap amikor nem tudtam elvinni (másnapján tudtam a tüneteknek dokihoz juttatni) fecskendővel itattam hogy ne száradjon ki. Próbáld ezt elsősorban.

Mik ellen van oltva?

2018. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kiszárad a tejtől, ne fárassz :D. Biztos minden egyes hányásnál rohangálsz a macskával az ügyeletre 600 000HUF-ért ellátást fizetgetni neki, ahelyett, hogy rávennéd, hogy magától pótolja a folyadékot.
2018. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a macska kedélye nem változott, és játszik, szaladgál akkor nincs nagy gond.

Akkor annyi van, hogy szőrcsomó van benne ami irritálja nem tudja kihányni rendesen. Benti cica esetében érdemes bentre cicafüvet készíteni. Legel egy kicsit, és később kihányja szőrcsomóval együtt.. A kinti cicáknak nincs ilyen gondjuk, mert ők tudnak füvet rágcsálni.

Nekem brit shorthair cicám van, és régen én is aggódtam. Ekkor tanácsolta az állatorvos a füvet.

Én ezt használom.

[link]

2018. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A cicák nagy része laktózérzékeny, ezért mac macska-laktózmentes tejet ihatnak. Nincs itthon, nem kap tejet.

Igazából én lehetetlennek tartom, hogy bármi olyanba beleivott vagy evett volna, mert minden ajtó csukva, csak folyóson, étkezőben, konyhában, nappaliban mozog, ha nem vagyunk itthon.

Egyetlen növényünk nincs, mert egy kertész a macskám, kiírtana mindent.


Kiskombi-nagykombi 9 majd 13 hetes korban, ebben benne van ugye a bélgyulladás, leukózis, macskanátha, parvo,.. - ezt megkapta ismétlő oltásként is, 1 év után. Ezen kívül 15 hetesen veszettség elleni, 17 és 21 hetesen hashártyagyulladás elleni, majd 4 hónaposan kapott Biocan M (gomba) ellen.

Ivartalanítás előtt kapott külső-belső parazitamentességre cseppeket a bundájába.

Féreghajtva 3 havonta van. Most már az is aktuális.

2018. okt. 20. 18:45
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem skót cicám van, (brit apa, skót anya).


Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 20. 18:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Skót logófülü?? Akkor ugyanaz a felépítése mint az én cicámnak aki brit.

Vegyél neki macskafüvet, az helyre hozza. Nekem a fű legelése után rendesen kiokádja a macskaszőrt.

2018. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen:)

Szerzek ilyen füvet akkor. Csak már szét izgulom magam, hogy valami baj van, ő igazi bélpoklos, mindig enne, mindig kunyerál. Most meg semmi és többször hány... fél évesen egyszer már küzdöttünk az éltéért, egy hónapon át minden egyes nap állatorvoshoz vittük. Tályogja volt. Szuri, mosás, infúzió, vérvételek, labor, röntgen, műtét.. folyton lázas volt.

2018. okt. 20. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Facebookon a Debra24 oldalon fent vannak az aktuális állatorvosi ügyeletek, minden pénteken frissül/frissítik. Ők ezt direkt összeszedték, minden állatorvost megkerestek, direkt ezzel foglalkoznak, nézd meg!

Mivel ennyire lelkiismeretes gazdi vagy, és mindent megfigyeltél, amit ilyenkor kell, és le is írtad, én az orvos javasolnám. Az ötletem csak a szobanövény, ezt is írtad, hogy nem.

Amúgy, ha mindent kihány, nem tud már mást hányni, csak gyomornedveket, ezzel mi is így vagyunk. Dorombolni azért is dorombolhat, hogy magát gyógyítsa, nyugtassa, ha nincs jól. Esetleg mással kínáld, akár jutalomfalattal, emberkajával, mindegy, és a kezedről. Ha holnap sem eszik, muszáj lesz keresned egy ügyeletet. Ha egy nap nem eszik, semmi baja. De több nap után már nemcsak kiszáradásról beszélünk majd, hanem az éhezés miatti zsírmájról.

Valami fájdalom, sérülés a szájüregben? Ha enged belenyúlni? Fogfájás, sérülés, stb? (hányás meg mondjuk gyulladás miatt, vagy a fájdalom, passz).

Bármilyen apró tárgyat lenyelhetett esetleg, ami sérülést okozhatott a garatban? Hasa? Hasi fájdalom? (Tárgyak lenyelése esetén bélproblémák).


A tejesnek (3 válaszoló) azt üzenném, hogy igen, mivel nekem fontos a macskám, igen, fizetnék az állatorvosnak, hogy meggyógyuljon. Új gondolat, látom. Sok macska laktózérzékeny, a tej pedig élelemként hasznosul a macska számára, nem folyadékként, folyadékként csak a víz. Azon kívül meg is hajtja.

2018. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy a macska emésztése nem a laktózra lett kitalálva, mint ahogy a miénk sem, ezért én nem is fogyasztok tejtermékeket. De felesleges túlgondolni, ha arról van szó, hogy a macska szétokádta valamitől magát és nincs a testében víz, viszont a tejet megissza. Azért írom, mert működött, nem azért mert hülye vagyok. Mire fosni kezdene a laktóztól, addigra már tejben lévő folyadék háromnegyede felszívódott + feloldotta a gyomrában az esetleges mérgezést kiváltó anyagot.

Amúgy meg megnézném, mennyit költenél az én macskámra, ha mindig az állatorvoshoz rohangálnál vele. Minden héten valami újat talál ki. Volt, hogy leette a tapétát a falról egy helyen és attól hányt, volt hogy befőttes gumit lopott és az jött ki stbstb. Azóta is él, most pont semmi baja, kajáért kuncsorog.

2018. okt. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!