Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hányhat a macskám?

Mitől hányhat a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy fajtatiszta cicám, oltott, minőségi tápot és alutasakos eledelt kap. Szoba cica, nem jár ki és nem is érintkezik más cicákkal.

Hosszúszőr hordozó, sokat mosakodik, először azt hányta ki, úgy 2-3 csomót, de ilyen volt máskor is. Szokott kapni szőroldó pasztát is (állatorvos írja neki). Viszont most már enyhén habos, átlátszó valamit hány. Nem evett ma, kér, beleszagol, de nem kell neki. Inni ivott.

Emelett játszik, szaladgál, dorombol.

Nincs a városban ügyeletes állatorvos, nemnis tudnám elvinni sehova, de elég aggasztó. 😞

1,5 éves múlt. Kandúr és ivartalanított.


2018. okt. 20. 18:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

26%-os inkább ne fáraszd magad, mert csak tovább égsz. Fosnak a macskák a tejtől, ne szépítsd, de a tiéd egészen biztosan akkor valami hiperszuper macska, és te nem vagy hülye, az állatorvosok meg a tudósok akik ezt bebizonyították pedig mind az, egytől egyig. Tényleg.


A felelős állattartó pedig az állatáról gondoskodik akkor is, ha beteg, ha a tiéddel pedig minden héten van valami akkor te nem mondhatod el magad annak, főleg aki tudja hogy leeszi a tapétát a macska és egy hétig hány, de eszébe se jut dokihoz vinni, mert véletlenül se lehet mérgezése vagy bélelzáródása tőle, te megvártad hogy hetekig szenvedjen, aztán megmaradt és elkönyvelted magad hű de jó gazdinak.


Egyébként meg nem százezreket hagyok a dokiknál, bár a miénkkel szerencsém van, a hosszú hétvégére is mondta hogy hívjam bármikor ha valami van a beteg macskával, de az ügyeleti díjat is kifizetem, ha úgy van. Nem hiszem hogy neked a macskáid direkt mindig úgy betegek, hogy ügyeleti díjat is fel kelljen számolni egy állatorvosi látogatásra.

2018. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan mondom, itt fogyatékosok az emberek. Most írtam le értelmes emberi szavakkal, hogy tudom, hogy a macskák emésztése nem a laktózra van kitalálva, de ha azt még hányás mellett is megisszák és fosni csak fél nap múlva fosnak tőle, akkor logikusan előrébb vagyunk folyadékbevitel szempontjából, mint ha vizet adnánk és nem inná meg.

Ha tudnál szöveget értelmezni és nem költenél hozzá, nem írtam sehol olyat, hogy egy hétig hányt valaha is. Azt írtam, hogy minden héten csinál valami hülyeséget, ami kivédhetetlen. Igen, eddig legalább 15 bérelzáródása volt és ötször meghalt, aztán feltámadt.

2018. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérdezőnek üzenném, kicsit off topic jeleggel, hogy:

ha jobban lesz a cicád, adj neki rendszeresen fogápoló pasztát, ha eddig még nem adtál neki, mert a bentieknél nagyon gyakori a fogbetegség az állandó tápevés miatt.

Még fiatal, még jól megelőzhető.

2018. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van az utolsónak, hogy a tejnek van egyfajta méregtelenítő hatása, ezért bizonyos esetekben beválhat.

De amíg nem tudni mi a baj pontosan, addig nem kell adni fölöslegesen tejet a cicának, mert csak árthatsz vele. Hasmenés lehet a vége.

2018. okt. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor hányt napi 2x hosszú időn keresztül mikor lenyelte a játék egeret. Ugyanúgy evett ivott játszott és kakilt egy darabig. Aztán a kaki elmaradt mert elzáródott a bele. És a doki megtalálta az ultrahangon a játékot. Műteni kellett de már jól van. Először mindenre fogtuk mi is, biztos a szőr miatt, biztos a macskafűtől hányt, biztos túl van etetve stb...

Én elvinném az orvoshoz ha van játék egere vagy bármi amit megehetett.

2018. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!