Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire változik meg a...

Mennyire változik meg a macskák viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Most fogom 3 cicám ivartalaníttatni, 2 nőstény és 1 kandúr. Ivartalaníttattam már jó pár macskámat, de nagyon félek most nem tudom miért... A kockázattól is, pedig tényleg "túlestem" már pár macskával ivartalanításon. Ők egyébként 7hónaposak, 2.7 és 3.3 kg között mozognak. Olyan bújósak, igazi kis egyéniségek, és félek, hogy teljesen megváltoznak és sosem lesznek a régiek. :( Szerintetek van mitől tartanom?
2018. okt. 20. 21:52
 1/7 Metionin ***** válasza:
Nekünk a kandúr semmit sem változott, egy éves korában ivartalaníttattuk (ott nem vállalták hamarabb). Annyi hogy nem szökik mint az azelőtti ivaros kandúrunk, több időt tölt bent mert nincs állandóan "dolga". De egyébként ugyanúgy vadászik, játszik stb. mint régen és nem is hízott el.
2018. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy héthónapos nőstény cicát ivartalaníttattam most szeptemberben, talán még bújósabb is lett, mint volt. A műtét napján nagyon odavolt szegényke az altatástól, de másnap reggel már úgy ébredt, mintha semmi nem történt volna.
2018. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem kandúr cicám van és miután ivartalaníttattuk bújósabb lett mint volt, semmi sem változott, olyan mint műtét előtt, csak megnyugodott kicsit, szóval szerintem ne félj, nem lesz gond. :)
2018. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan lett ivartalanítva a kandúr, semmit sem változott. Nem ide vág, de a szuka kutyánk se változott semmit ivartalanítás után.
2018. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is túl vagyok már sok cica ivartalaníttatásán, de maximum olyan változásról tudok beszámolni, hogy az addig folyamatosan csavargó kandúr fotelcicává változott, igaz ő 9 évesen került hozzánk és akkor lett ivartalanítva.


7 hónaposan szerintem minden megrázkódtatás nélkül át fogják vészelni a műtétet és csak előnyükre változnak, ha változnak egyáltalán. Nekünk van olyan exkandúrkánk, aki a műtét előtt is egy házsártos méregzsák volt (őt ezért szeretjük), ő semmit sem változott, de a testvére sem, aki meg egy bújós, állandóan doromboló és az emberen csüngő macsek (ő is kandúr volt). 8 hónaposan lettek ivartalanítva.


Én a műtétek utáni napokban mindig csemegével kedveskedtem nekik, mármint a megszokott csemegéken túl is és különösen figyeltem, hogy a kelleténél több kellemetlenségük ne adódjon pl. magasabb tálból adtam nekik vizet, nehogy a gallér miatt ne férjenek hozzá, a szőrüket is tisztogattam (gallértól nem tudja), ha kellett kézből etettem őket.

2018. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 éves kandúrom van, egy éves korában egy másik macskával összetűzésbe került, meg is sebesült. Semennyire nem változott meg a viselkedése, ugyan annyit van kint/bent.
2018. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már réges rég túl vagyunk a 3 kicsikémmel az ivartalanításon, elfelejtettem írni. Jobban vannak, mint valaha❤️
2019. júl. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!