Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat nem kell állatorvo...

A macskákat nem kell állatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam az utcán egy kiscicat, aki elég rossz állapotban volt, hát hazahoztam. Javulgatni látszott az állapota, viszont egyszer nagyon rosszul lett. Ha aznap nem viszem el állatorvoshoz, teljesen biztos, hogy nem élte volna meg a masnapot. Még így is kétséges volt, de erős kis cica, így túlélte, már jól van teljesen.

Akkor ezt elmeséltem a suliban pár osztalytarsamnak, hogy orvoshoz kellett vinnem.(tudtak a macskarol és ők érdeklődtek felőle, még csak nem is én hoztam fel) És eléggé meglepett a reakció. Egyöntetűen, szinte leszidtak, veszekedni kezdtek velem, hogy ők aztán biztos nem vinnék a macskát állatorvoshoz és hogy ez micsoda hülyeség, inkább ott hagyták volna elpusztulni. Igaz, otthagytunk egy 10-est a kezelésre, gyógyszerekre, de szerintem megérte. Saját pénzekből fizettem, nem a szuleimét költöttem. Viszont nem csak ők mondták, akik tudtak róla majdnem mindenki. Ez nekem nagyon rosszul esett, komolyan így otthagyták volna a cicát? Ha az úton van meg is értem, mert ugye nekik nincs hozzá közük, de itt más volt a helyzet. Hazahoztam, így felelős vagyok érte.

Tényleg így gondolkodnak az emberek? Sok van belőlük akkor már mindegy? Arról nem is beszélek, hogy mit kaptam, mikor az ivartalanítást felhoztam. Lehulyeztek, kinevettek, hogy én olyan vagyok, mint egy buzgó állatvédő.(Ismét hangsulyoznam, hogy nem én hoztam fel a témát, nem akartam ráerőltetni senkire, hogy vigyék el helyettem a macskát, egyszerűen csak elmondtam a történteket.)

Mit gondoltok erről? Ti is így álltok ehhez?


2018. okt. 23. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Én csak bólogatnék nekik, hogy szép gondolat srácok, anyátok is inkább a kuka mellé rakott volna titeket z első betegségnél, mennyivel jobb lett volna mi?
2018. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Betegek...

Nem csináltál semmit rosszul, ezeket a kölyköket meg próbáld elkerülni.


Egyébként tényleg ilyen sok ember; nagymamám falujában pl az állatorvos is csodálkozott, hogy a beteg macskát meg akarjuk gyógyíttatni, miközben altatni olcsóbb lett volna.

2018. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell minden hülyét meggyőznöd és elszámolnod se nekik. Lakáscicánál egyébként is kötelező az ivartalanítás a zavartalan együttélés miatt, kijárósnál pedig hogy csökkentsd a kolbaszolás/baleset esélyét. Viseld gondját a cicának, és állatorvosra hallgass a fontos kérdésekben, ne azokra akiknek a macska fogyóeszköz. Nagyon tudnak szeretni :D
2018. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj hogy felnőtt emberek is így gondolkodnak, de ha családtaggal van gond akkor rohannak segítségért, és minden pénzt megér a gyógyulás.

Te érettebben és okosabban gondolkodsz másoknál, a kortársaid meg olyan súlyú szavakkal reagálnak, mintha dolgoztak is volna a szaros életükben akár 1 órát igazán.

De mivel a k***a pénzt meg a szülők költik rájuk, a szaros kaja a szájukban van adva, így könnyen magyaráznak.


Egy nyamvadt elkényelmesedett ember, talán 1 nap éhezés után már másnál kunyerálna az utcán.



Nem tudom milyen iskola-e de általánosban, és szakmunkásban/szakközépben vannak ennyire buta férgek, gimnáziumban, egyetemen eljutott a legtöbb ember egy bizonyos értelmi szintre. De hangsúlyozom hogy még itt is lehetnek különös dolgok.

2018. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Én így ismeretlenül is büszke vagyok rád és küldök egy nagy ölelést neked.

Hidd el, a cica meg fogja ezt hálálni. :)

2018. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden felelősségteljes állattartó tele van ilyen történetekkel.
2018. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jol tetted,hogy elvitted es orulok,hogy mar jol van a cicad.Osztalytarsaid lehet azt hallotak otthon,hogy a macskaval nem kell foglalkozni es meg nem is volt dolguk cicaval.De,ha nekik is lenne,lehet mindjart mashogy allnanak a dologhoz.De sajnos tenyleg sok ember van,aki igy gondolkodik.
2018. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság hogy a legtöbb ember nem is fogja fel igazán az élet értékét. A legtöbbjük nem tudatosan éli a napjait és a saját halála se nagyon realizálódik benne míg nem kerül közel hozzá. Ezek az emberek egy állat életével már végképp nem tudnak azonosulni, felelősséget vállalni értük.

De én nagyon örülök hogy azért vannak még emberséges emberek, köztük te is, akiben még van önzetlenség és jó akarat.

2018. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
85%
Nagyon beteg osztálytársaid vannak. Nagyon jól tetted, és te vagy a normális.
2018. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jól tetted, és helyesen gondolkozol!

Ha szabad kérdeznem ez valami kisebb település, ahol laksz? (csak a mérete érdekel, nem a neve)

2018. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!