Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás benti cica, nem használ...

Bolhás benti cica, nem használ sem a csepp, sem a nyakörv, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kiscicát, láttam, hogy vakarózik néha, kapott Frontline combo cseppet, de a vakarózás nem múlt, csak enyhült, de kb 2 hétre, aztán nagyon gyakorivá vált. Amikor letelt az egy hónap, vettem neki bolhanyakörvet (már elmúlt 4 hónapos, elvileg 3 hónapostól lehet) de attól meg hányt. Pedig nem volt szoros, 3 ujjam befért a nyakörv meg a nyaka közé.

Most mivel próbálkozzam, mert nem akarom, hogy csupa bolha legyen a ház.



2018. okt. 26. 07:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a nyakörvet rögtön levettem róla, amikor láttam, hogy rosszul van tőle, szóval bolhára lehet jó, csak a macska nem bírja.
2018. okt. 26. 07:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is vidd el állatorvoshoz, mert lehet, hoyg nem bolhás, hanem atkái vagy tetvei vannak, esetleg valami börbetegsége.

Másodszor nem elég csak a cicát fertötleníteni, az összes helyen, ahol szokott lenni, szintén kezelni kell, a bolhapeték ugyanis évekig elállnak, kisebb repedésekben, szönyegszálak közt, stb és késöbb elkezdenek fejlödni, a cica meg újra bolhás lesz.

2018. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy bolhás? Mit takar, hogy "néha" vakaródzik?


Te is vakaródzol néha, pedig nincs semmi bajod, csak viszketsz... :)

Szeme körül van nyoma a bolhának? Ha félrehúzod a szőrét (pocaknál a legkönnyebb, ha engedi, ott vékonyabb a bunda), látszanak a bolhák nyomai?


Ha igen, és mégsem használ semmi, érdemes beszélni a dokival, mit javasol. Kórosan fertőzött esetben pl fürdetést is szoktak javasolni megfelelő samponnal.


Amúgy szerintem a Frontline Combónál nincs jobb cucc, ha megfelelően kezelitek vele a cicákat, mivel az az újrafertőződés ellen is véd, a peték, lárvák ellen.

Ettől függetlenül érdemes a lakást is kezelni, személy szerint a Insecticide 2000-t javaslom, ez állat közvetlen közelében is használható, a fekhelyén és környékén, annyi a lényeg, hogy a befújás idejére, meg amíg picit szárad, addig kell elkülöníteni. És nincs szaga sem.

2018. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy bolhás, ha széthúzom a szőrét látszik.
2018. okt. 26. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyával volt ez, több különböző bolhaírtóval próbálkoztunk, nem múlt el: Először mi is a Frontline combot használtuk, utána nem tudom mit, aztán kapott nyakörvet. Elvittük dokihoz, ott a doki leszedte róla a bolhanyakörvet, azt mondta semmire sem jó, csak bőrirritációt okoz. Egyébként kövér bolhák voltak a kutyán a nyakörv ellenére. Adott orvosi vényre felírt bolhaírtót, Vectra 3D-t, de egy hónap múlva még mindig vakaródzott. Addigra egy kis seb is megjelent rajta. Visszavittük a dokihoz, átvizsgálták a szőrét alaposan, bolha nem volt, de ekcémás sebeket találtak a kutyán. Azt mondták az ekcéma náluk egy allergiás reakció, így kapott a kutya hipoallergén tápot, amitől 2 hét alatt javultak a tünetei! Most már az ekcémás foltok is egészen elhalványodtak.
2018. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is fürdetssd meg, aztán bolhasprayvel fújd le vagy bolhaporral porozd be.
2018. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mienk strongholdot kapott, külső belső élősködőre jó. Fél kg felett már használható, mi épp, hogy túl léptük egy hónapja, mikor kaptuk az orvostól. :) Házat is fertőtleníteni kell, domestosos felmosás stb.
2018. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!