Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások! Mi a helyzet nálatok...

Cicások! Mi a helyzet nálatok több cica esetén?

Figyelt kérdés

Egy cicánk van. Félénk, nehezen bízik az emberekben, engem elfogadott, de nem egy ágybacica.

Szeretnénk egy második cicát, feltéve, hogy össze lehet őket szoktatni persze.


Viszont kicsit félek... Lehet túlságosan emberi érzelmeket tulajdonítok neki, de nem lesz neki rosszabb? Nem lesz féltékeny? Mert egy "cukibb" cica nyilván többet van ölben, ha igényli a simit, akkor megkapja. De akkor nem lesz olyan, mintha a kisgyávánkat elhanyagolnám? Mintha kevésbé szeretném?


Akinek több cicája van, hogy oldja meg, hogy mindenkire jusson idő, hogy mindenkit "egyformán" szeressen?


2018. okt. 28. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem, én is egyre többet gondolok arra, hogy befogadnék még egy cicát. Mindennap látom az álletmentó csoportok gazdikeresőit, és simán felnőtt cicát is befogadnék. Na de az én macskuszom pont ilyen, az emberektől (és a mosott ruhától) fél, és eddig akárhány cicával találkozott, mindet utálta. Persze, ha hosszú távon lennének együtt... Ki tudja? Egyke a lelkem, szerintem féltené a cuccait. A szomszéd kutyával összedugja az orrát, a macskára meg fúj. Elég agresszív, ha megijed, félek hogy erősen harapna, játszana.

Meg bűntudatom is lenne szerintem. Ha kedves, bújós lenne, akkor simán. De ő csak velem kedves, ha akar. Ráadásul spec tápot eszik, így a kajálást sem tudnám megoldani...

2018. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk kettő cica van kb. 3 hete. A mi első macsuszunk nagyon magának való természetnek ismertük meg, és kicsit el is kényeztettük, ezért mi is félve hoztuk haza a második kis csodánkat. Az első napokban fújtak egymásra, néha még ránk is dühükben, de aztán megszokták egymást. Legnagyobb meglepetésünkre azt láttuk egyik nap, h a nagyobb macska nyalogatja a kicsit és együtt alszanak. Nagyon aranyosak voltak, és azóta pedig imádják egymást. Nem tudom, mennyire segítettem nektek ezzel a válaszommal, hiszen ahány macsusz, annyiféle természet, de szerintem hamar hozzá fognak szokni egymáshoz és, ha az egyikük nőstény az is nagyon sokat segít a helyzeten, ugyan is a mi cicáink akkor lettek jóba igazán, mikor az egyik beragadt valahova és a nőstény talán az anyaösztönei miatt, de rögtön hozzánk jött, h segítsünk nekik:) Sok sikert nektek, szerintem menni fog, összebarátkoznak majd!:)
2018. okt. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is az a kérdés, hogy összebarátkozna-e, csakis alapítványtól hoznánk cicát próbaidővel, hogy ez kiderülhessen, próbálnánk nem domináns cicát választani stb. Szóval most feltételezem, hogy menne az összeszoktatás, ha nem, akkor nincs is kérdés, nem kínoznám direktben a kisgyávánkat. :)


Inkább az emberi része érdekel, hogy hogyan jut idő a két cicára, hogy azt hogyan viselik, ha a másik macskával foglalkoztok - meg hogy ti hogy vagytok ezzel? "Jobban" van szeretve az egyik macska?

Pl ha az egyik matricamacska, a másik visszahúzódóbb, akkor az utóbbi jóval kevésbé fog odajönni simiidőre akkor is, ha amúgy jönne magában, mert úgyis ott a másik. Vagyis ha így van, máris kevesebb a foglalkozás vele. Emiatt aggódom, hogy ilyen értelemben hogy lehet nem elhanyagolni őt.

2018. okt. 29. 06:58
 4/5 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok:)

Igazából mi többen vagyunk a házban, szval mindegyik cicánknak meg van a 'kedvenc simizője'. De ha az adott kedvenc nincs otthon, akkor pl. én mind a kettőre ugyanannyi időt szakítok. Ugyanakkor adom a kajájukat is nekik, h abból se legyen baj, két külön alomjuk van, stb. Hála Istennek az a cicánk, akit dominánsabbnak hittünk, ő is nagyon jól van a tudattal, h már nem csak őt simogatjuk:)

2018. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fel se merült bennem soha. Ha a magának valóbbnak kell simogatás, majd szól, hisz macska, önző lény. Ráadásul én nagyon simizős vagyok, ellenkeznie kell, ha nem akarja, hogy felkapjam és babusgassam, ha meglátom, s ezt elég sok macskára el tudom osztani. Úgyhogy mellettem simogatásból csak a legigényesebb macskáknak lehetne hiánya, ha a nagy igény mellett nem jönnének oda hozzám, hogy na, foglalkozz már velem. A jelenlegi kiscicc beleül az ölünkbe s ha ledobjuk, visszajön, mondjuk annyira édes, hogy rengeteg simit és fülvakarást kap :D

Az idősebb macskánál már hangulatfüggő, hogy most épp ölibebaba kiscica, hiperdagasztós karmos állat vagy magányos vadász. Nyáron alig nézett felénk, de most, hogy érzi a telet, időnként hirtelen tüneményes szobacicát játszik. Kinti macskák, de szeretnek bejönni is.

Nos, az öreg természetesen töredék simogatást kap (eleve kevesebbet van itt), de ez neki szerintem jó. A szeretetnek ehhez semmi köze, bár tényleg kevésbé szeretem, de neki ez teljesen mindegy, csak etessem. Meg azért hagyjam ölbemászni, ha úri kedve azt diktálja :) Ami megvan.

2018. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!