Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a macskám?

Miért viselkedik így a macskám?

Figyelt kérdés
Panelbol hoztuk el 9 honapos korában. A gazdája azért adta örökbe mert bántotta a másik macskáját. Egyébként nagy mozgás igényű, játékos cica volt, első perctől szeretett az udvaron. Bent is sokat volt, bent inkább csak aludt. Valami érzelmi problémája biztos van mert még mindig szopik. De nem kicsit. Mindent elaztat amikor rájön a szopas. Ezért is ,meg mert borzasztóan hullik a szore, elkezdtük kiszoktatni. Nem egyik percről a másikra, hanem fokozatosan. Gyakorlatilag 2 éve van nálunk és most jutottunk el oda, h már tényleg csak hebe-hóba jön be. Vettünk neki a teraszra cica odut, jó helye van. A gond az, h egy ideje már furcsán viselkedik de most tetőzött...nagyon sokat nyafog, nyavog. Elmegyek mellette és haragosan v fájdalmasan (?) felmyávog de van, h oda is kap. Tegnap is megkarmolt csak mert elmentem mellette. Megfigyeltem, h ez akkor van ha éhes de most már kaja után is csinálja. Nem lehet már simogatni sem, türelmetlen, agresszív. Az étvágya amúgy ugrásszerűen megnőtt. Van egy másik macskánk is (ő csak kinti, kóbor kiscica volt és befogadtuk), ketten együtt megesznek egy cica konzervet és 1-2 marék szarazat/ nap. Reggel este kapnak külön tálba. Külön kosaruk is van. A másik cica is ivartalanitva lett. A macska (amelyik furán viselkedik) a kis befogadottal se jön ki, elmegy mellette és ratamad. A szomszéd macskakkal is verekszik. Gyakorlatilag mindenkit utal ,pedig azok is ivartalanitott macskák. Kötekedő pedig általában ő marad alul. Miért csinálja? Állandóan éhes lenne? A ki szoktatas a baja? Nem tetszik neki a sok másik macska? Mit csináljak vele?
2018. okt. 30. 04:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt, h az összes macska a szomszédokat is beleértve egyébként kan és ivartalanitott.
2018. okt. 30. 04:07
 2/15 anonim ***** válasza:
Első körben vidd orvoshoz, beteg is lehet. Lehet állandóan éhes ha nem jó minőségű tápot kap, a nm megfelelő eledel miatt lehetnek rosszak az idegei is.
2018. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, ha a látásával, vagy a szaglásával-hallásával baj van, azok miatt is lehet ilyen: szóval tényleg jó lenne ha állatorvos látná,
2018. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A táp fajtáját szoktam valtogatni,bár nem a legjobb minőségű de nem is a legrosszabb. Lidl, Tesco, aldi saját markas, néha sparos, szarazbol jó minőségut szoktam. Kapnak időnként csemegét is, pl csirkemell sonkát vagy virslit. Nagyon furcsállom, h ennyire éhes mivel egyébként nem volt soha egy nagy étvágyú vagy habzsoló macska. Most meg mint aki nem evett egy hete, semmi kaja nem elég neki. Lehet ,h készül a télre? Ha nem változik a viselkedése,megnezetem a dokival. Egyébként nekem úgy tűnik, h fizikailag nincs baja, szép a bundája, rendesen kövér. Füle, szeme rendben, nem hanyik, nem megy a hasa.
2018. okt. 30. 07:59
 5/15 A kérdező kommentje:
Természetesen feregtelenitve és bolhatlanitva is van.
2018. okt. 30. 08:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, készülhet a télre, de ez nem magyarázza az agresszivitását.
2018. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A virsli és a felvágott ugyanolyan haszontalan kaja a macskának, mint a legtöbb olcsó macskatáp, nem "csemege".


Simán lehet folyamatosan éhes, ha nincs semmi tápértéke annak amit kap enni. Nem tudom milyen kaját veszel, de a 4%-os "hústartalmú", ízfokozós kaják semmire nem jók. Azt írod, nagyon hullik a szőre. Az ettől is lehet (meg persze még sok mástól is).


Az agresszivitást nem értem, nyilván valami kiváltotta. Lehet, hogy nem lát olyan jól és megijed, ami miatt reflexből odacsap. De az is lehet, hogy érte kint valami rossz élmény ami miatt ilyen. Én mindenképp elvinném dokihoz egy alapos kivizsgálasra.

2018. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyen támadó stílusban írni, pont h én is a megoldást keresem. A szőrhullással még régebben voltunk állatorvosnál, mivel tényleg óriási szőrmennyiséget hullat és azt hittük beteg. Az állatorvos szerint pont ez a felhosszu szőrfajta hullik a leginkább. Nem talált rajta semmit, nem beteg. Akkor még prémium macska kaját kapott, szóval nem az eledel az oka. Majd kiprobalom, h megint drágább kaját veszek neki, de a többi macska nem viselkedik így szóval gyanítom ,h nem ez a gond. Meg ha minőségileg éhezik is, mennyisegileg biztos, h nem. Jóllakottan pedig nem igaz,h nem tud megnyugodni.
2018. okt. 30. 15:36
 9/15 anonim ***** válasza:
De látod hogy nem tud.... biztos hogy baja van. A mennyiségi jóllakás meg semmit sem ér, teli hassal is éhezhet. Mi pont emiatt váltottunk gabonamentes tápra- iszonyú mennyiségeket zabáltak a szupermarketes tápokból, közben meg éheztek, hullott a szőrük. Ja, és az én cicáim is ingerlékenyek voltak. Amióta tápot váltottunk, jócskán csökkentek az ilyen gondok. Szőrhullás nuku, az agressziv megmozdulások is alább maradtak, pedig csak harmincnégy százalékos hústartalma van a tápnak. De akkor sem csak négy százalék, mint az átlag olcsó tápokban! Jobb az idegrendszerük, nyugisabbak, nem nyafognak kaja után, és komolyan mondom: a napi ingerült odakapkodásokat felváltotta hogy rendszeresen dörgölőznek egymáshoz a cicáim. Ennyire sokat jelent egy jobb kaja- ami összességében nem is jön ki drágábban, mert fele mennyiség sem kell nekik mint az olcsóbból.
2018. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És milyen márka ez? Vagy hol lehet kapni?
2018. okt. 30. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!