Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 8 hónapos, ivartalanít...

Van egy 8 hónapos, ivartalanított, lány cicám. Ha teszek le neki vizet hozzá se nyúl. Ha tejet rakok le neki akkor megissza. (Nem szokot hasmenése lenni tőle). Nem akarom hogy baja legyen. Mit csináljak, hogy igyon?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre köszönöm.
2018. okt. 31. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit kap még enni a tejen kívül?
2018. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki kefirt, abban nincs annyi laktóz, vagy próbáld meg azt, hogy egy sokkal nagyobb lábasba teszel neki ki vizet. Az enyém azóta iszik rendesen mióta egy ilyen több literes lavór van kint. Ez ilyen macska dolog.
2018. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyiknél hogy. Az én ivartalanított kandúrom sem iszik és én is elkezdtem aggódni. Ő pl. a kevés vizet szereti mint rájöttem. Azon kaptam egyszer, hogy a fürdőkádból nyalogatja a vízcseppeket. Még szerencse, hogy alaposan kiöblítem mindig a kádat, és nem takarítom vegyszerrel, csak ecettel. De azt is bőven leöblítem. Aztán később meg a zuhanykabinból nyalogatta a vízcseppeket. Hiába teszek elé tálba vizet, kicsit vagy sokat, nem meri inni. A tejest viszont ő is megissza és kéri is. Én csak úgy dobozból szoktam inni a tejet a hűtőből, és mikor meglátja, rinyál érte. Néha kap egy keveset, nem szokott hasmenése lenni. Folyadékpótlásra még azt szoktam, hogy csirkehúst főzök neki, és a főzőléből öntök rá nekik a felaprított húsra. Fűszert, sót természetesen nem teszek bele. Jó minőségű száraz táp mellé mindig van magas nedvességtartalmú macskaeledel. Ezen kívül egy héten egyszer kapnak nyers, felvert tojást, azt imádják.

Még valami: Amikor rajta kaptam, hogy a kádból nyaldossa a vízcseppeket, bevittem és elé tettem a vizes tálkáját a kádban. Akkor nagy nehezen ivott belőle, de úgy hogy előtte bele tette a mancsát hogy megállapítsa meddig ér a vízszint.

2018. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Száraz tápot kap, konzervet néha kap tojást.

Nagyon köszönöm a válaszokat

:) :*

2018. okt. 31. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Itatókúttal érdemes próbálkozni, sok macska a csobogó vizet szereti.
2018. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!