Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált sérült cicával most...

Talált sérült cicával most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam egy kiscicát egy horgásztó mellett egy bokorban, ott nyöszörgött.Házak messze vannak, nem tudom hogy került ide.

Hazahoztam, menni sem tudott, olyan gyenge volt.Adtam neki enni, iszonyúan éhes volt, meg szomjas.Már most egész jól van, sündörög, dorombol, bújik, nem dülöngél, folyton enne.

Viszont az egyik lába sérült, az egész lábfeje mintha szét lenne roncsolva,mintha ki lenne csavarodva, de rálép, tehát eltörve gondolom nincs, de a sérülést kezeltetni kellene, mert véres.

4 napos ünnep megint, állatorvos nem rendel.

Ügyelet 50 km-re, nem tudom elvinni.Se kocsim, se pénzem műtétre, ügyeleti díjat fizetni.

Melegben van, etetem. A lábát nem merem bekötni, félek a kötés beleragad.Viszont be kéne kötni, mert rálép, és pont ott vérzik neki, tehát folyton ott nyomja.

Hogyan tudnám neki lekezelni, bekötni?

Amikor lesz orvos itt helyben, elviszem, de addig?

Hajdú-Bihar megyében holnap lesz állatorvos valahol?

És állatvédők hol vannak? Mert nem tudom megtartani.



2018. nov. 1. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Betadinnal azért fertőtlenítsd le neki.
2018. nov. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A közeledben lévő állatvédőt egyszerűbb ha te keresed meg neten, mi sem tudunk többet. Betadinozd a sebet, és ha már nem vérzik nyugodtan kösd be, nem fog bele ragadni.

Ha lenyalja a szert, akkor ne folytasd, bízd a természetre, mert az állatok gyógyítják a sebeiket a nyálukkal.

A másik pedig, hogy ha sikerül egy normális menhelyet találnod, akkor ott el is látják a sérülését ha befogadják. Erre kérdezz rá mielőtt oda viszed, mert pl. nálunk csak egy héten kétszer van állatorvos a menhelyen és jó lenne ha a cicus mielőbb megfelelő kezekbe kerülne. Addig pedig beteszik karanténba az új jövevényeket, és könnyebben elfertőződnek. Persze ezt is menhelye válogatja, mert nálunk úgy van, hogy a sérült állatokat az orvosi épületben tartják erre kialakított kis szobákban, amiket nagyobb gondossággal takarítanak. A legjobb helye mindenesetre egyelőre nálad van.

2018. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!