Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát bentre szoktatni?

Kinti macskát bentre szoktatni?

Figyelt kérdés
Sok nálunk a mérgezés, főleg ő egy fajtiszta cica, simán elkaphatják, vagy bármi. Hogy reagálna?
2018. nov. 1. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%

Egyik cicát sem kéne lakásban tartani . Persze vannak direkt erre tenyésztett fajták de egy alapból kint nevelkedett cicunak nagyon nehéz lenne lakásban.

Eleinte lehet élvezné , aztán majd ülni fog az ablakban hogy ki akar menni. Végigjárni a saját területén. Meg persze szobatisztaságra is kolyokkoraban kéne raszoktatni.


Szólni kéne azoknak akik mérget tesznek ki, hogy felejtsék el mert van cica , aki megfogja az egeret.

Elkapni elkaphatják, de ha szemfüles a macska, akkor nem fogja kutya sem elkapni. Nem elveszettek, tudnak magukra vigyázni .

2018. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán be tudod szoktatni, és jobb is lesz neki. Játssz vele, foglalkozz vele a lakásban, és nem fog neki hiányozni a kinti lét.

Én elhoztam a nagynénémék kb. 6-7 éves ivaros kandúrját a belvárosi lakásomban. A macska folyton verekedett, s mikor egy összetűzés során kitépték a fél szemét, az eredeti "gazdái" közölték, hogy így már nem kell nekik, mert "gusztustalan", így hát kiviszik az erdőbe és elengedik ott... Inkább elhoztam szerencsétlent.

Ivartalanítás után egy ideig szegényt a konyhában kellett tartanom, mert még egy darabig igen büdösen jelölt. Utána lakásmacska lett belőle.

Sajna nem élt sokáig, mert a kinti kóborlások, verekedések közben macska-AIDS-et is összeszedett... de amíg élt, addig egy kedves, nyugis és elégedett benti macska lett belőle, nem hiányzott neki a kinti lét, sokat aludt a radiátorra tett pokrócán. Néha rájött a bolondóra, akkor fel-alá rohangált a lakásban :) de amúgy teljesen jól elvolt.

2018. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak télen voltak lakásban a macskák, nem tudom, hosszabb távon hogyan reagáltak volna, de hetek alatt megszokták és elvoltak.

S ha nem is tökéletes nekik bent, biztonságosabb. Akárhol laktam, mindig volt szomszéd, aki megmérgezte a macskákat, ezzel nem lehet mit tenni, úgysem fogja meggondolni magát az ilyen. S persze verekedésben is csúnyán megtépázódnak a macskák, főleg a kandúrok, de nőstények is simán összeszednek tépést és vérző sebet. Plusz kullancs ésatöbbi.


A macska személyiségén is múlik ez. Nekünk volt macskánk, aki a kertes házban is szinte mindig bent aludt a fotelban s olyan is, aki a hetedik határban kóborolt egy csomót. Személy szerint úgy gondolom, hogy szinte minden állatfajnak az az igazán jó, ha kint is van, erősen beleértve az embert, de megvannak a veszélyei s embernél is láthatjuk, hogy van, aki elvan túrák nélkül is, míg én úgy nem bírnám.

2018. nov. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Ivartalanítani kell a macskát és akkor nem mászkál el, nem verekedik, nem szed össze betegségeket.

Nekem is volt AIDS fertőzött cicám.

Azóta ivartalanítva van a kandúr és a nőstény is. Megvannak kint 8 éve. Nem igen maszkalnak el.

2018. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Simán beviszed, és beszokik magától. Velünk legalább is így volt. "Fajtiszta" macska pedig nem létezik.
2018. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt, utcáról mentett macskánk van. Mikor hozzánk került, az első pár hétben folyton meg akart lógni a nyitott ablakon (háló volt rajta persze), de ebben nem csak a szabadságvágy, az embertől való félelem is közrejátszott.


Fél éve van nálunk, mára totális szobacica lett. Az ablakból imád tévézni, de eszébe se jutna szökni. Ha megyünk valahova, be van pánikolva, hogy nem hagyjuk e el...


Mentett cicák között sok hasonló van, vad bandavezérből lett szobacicát is láttam már.

2018. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Több sebből vérzik a dolog. Minden macska fajtiszta, mert nem félig rozmár. Csak az a macska fajtatiszta, amelyiknek van törzskönyve. Ezeket a macskákat meg alapból csak benti tartásra adják, tehát mégis hogy lenne kinti?


Amúgy beviszed, és nem engeded ki. Meg fogja szokni. Rendkívül alkalmazkodóak tudnak lenni. Ha mégis szeretnéd, hogy kint legyen, akkor macskabiztos kerítés, kifutó, vagy póráz.

Egyébként is állatvédelmi törvény telken belül tartani őket.

2018. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Törpemacska.
2018. nov. 1. 20:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi van?
2018. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Törpe...? Mármint munchkin?


Ettől függetlenül még mindig FAJTA, és nem FAJtiszta. Tudod, a faj, az a macska. Minden macska egy fajba tartozik. Ezt próbálták fentebb elmagyarázni.


Vidd be, meg fogja szokni.

2018. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!