Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű macskát...

Brit rövidszőrű macskát szeretnénk házon kívül, a kertben tartani, lehet-e télen-nyáron?

Figyelt kérdés

Mire figyeljünk oda?

-korábbi tapasztalat, hozzáértésünk nincs

Macskaszőr-, egyéb allergia miatt a házban nem tudjuk tartani.


2018. nov. 1. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Elszökik elcsavarog ellopjàk és oda a macska, oda az àra, meg még az addigi ellàtàsa is. Macska szökésbiztos kerités pedig nincs szerintem.
2018. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen az 1. válaszolónak van igaza. Nem nagyon lenne értelem :/
2018. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
értelme*
2018. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyetek hipoallergén macskát, de ennek így nincs értelme.
2018. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha allergia van a családban, akkor inkább ne tarts macskát. A kijárós cica látens hullajelölt.
2018. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tanácstalan lettem, esetleg valami más fajta alkalmas lehet?

lengyel oldalakon van befedhető 3 m átmérőjű, többféle alakú kisállat "kerítés", vagy "télikertben" lehetne csak "normálisabban elzárni" az allergia, ill. a lopásveszély miatt.

Macskalopás...elszomorító...

2018. nov. 1. 20:01
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden válaszolóval egyetértek + egy tenyésztő sem fog neked kinti tartàssal cicát eladni.
2018. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő elküld melegebb tájakra, ha megtudja, hogy kint akarod tartani. Menhely nem ad kintre macskát. Szaporítótól ne vegyünk macskát, mert csak a pénz kell neki, és átver.

Macskabiztos kerítés, vagy kifutó létezik, csak nagyon drága.

Állatvédelmi törvény szerint telken belül kell tartani az állatainkat, ez alól a macska sem kivétel - sajnos a többséget ez nem érdekli...

Ha kijut a telekről, bármikor baja lehet, vagy elpusztulhat, elüti egy autó, elkapja egy kutya, ellopják, megkínozzák, megmérgezik, halálos betegségeket kap el, stb.


Halott ügy szerintem. Ne legyen macskátok inkább.

2018. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se legyen cicátok.

Esetleg:kutya,hörcsög,tengerimalac,egér,hal,kígyó,madárpók,nyuszi,teknős,papagáj...

Ha kint elfér:

tyúk,malac,lúd,liba...

2018. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kinti macskák halálra vannak ítélve, ez triplán igaz a brit macskákra! Nekem van 2, és vannak házicicáim is - ég és föld. A brit sokkal tunyább, ügyetlenebb, dagibb, nyugodtabb... A kinti világ megenné őket reggelire! Egyébként remélhetőleg nem is találnál olyan tenyésztőt, aki kintre adna ilyen macskát. Meg most úgy őszintén... Ki tartana kint egy 100 ezer ft-os macskát?
2018. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!