Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire viseli meg a cicákat...

Mennyire viseli meg a cicákat az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja bedobtak hozzánk egy cicalányt, olyan 8 hónapos lehet maximum. Mivel senkinek nem hiányzik itt a környéken, chipje nincs, sem elérhetöség a nyakörvén, így úgy döntöttünk, marad nálunk.


Egyelöre retteg a hangosabb zajoktól, a hirtelen mozdulatoktól. Ha jövünk, néha még mindig menekül. Van pár dolog, amitöl fél, úgy fest, bántották. Egyénként jön, nyávog, törleszkedik, tehát nem diretbe tölünk fél.


Mennyire viselné meg, ha most ivartalaníttatnánk? Nem propagandát kérnék, mert a doki három lehetöséget is felajánlott, hogy ne legyen vemhes. Én az ivartalanítást választanám, de nem akarom, hogy most érje mégegy komoly megrázkódtatás.


Elöre is köszi a válaszokat!



2018. nov. 5. 03:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 1-2 hetet várnék vele
2018. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól is függ, hogy kijárós-e. Állatorvosi vizit mindenképp kellene, ha még nem volt, és akkor én már egy füst alatt elintézném. Lehet a lábadozási idő még jót is fog tenni, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz. Az én lány cicámat amúgy egyáltalán nem viselte meg. Az ébredés utáni pár órában volt kába, de reggelre már mintha mi sem történt volna.
2018. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, kijárós. Legalábbis a lakásban pánikol, bepisil, reszket. A doki szerint elég nagy ahhoz, hogy bármikor cicái legyenek. Oltásokat, féreghajtót már kapott. A doki feldobta, hogy talán kevésbé drasztikus a cica fogamzásgátló vagy ha csak elköttetjük. De azt mondjãk, az ivartalanítás megelöz más betegségeket.


Persze, egy-két hetet lehetne várni. Csak addig mi lesz, ha vemhes lesz? Vagy ijenkor télen nem szoktak?

2018. nov. 5. 10:16
 4/11 A kérdező kommentje:
*ilyenkot, csak kijavított a telefon
2018. nov. 5. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elköttetést nem tudom, hogy gondolta.
2018. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én sem. Elsö cica, a kutyámat meg anno nem ivartalíttattuk, mert fiú volt, és nem voltak viselkedési problémái. De egy kinti cicához bármelyik hím belóg.
2018. nov. 5. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Van tüzelést gátló tabletta, nem kerül sokba, talán hetente kell adni a cicának. Állatorvosnál kapható. Ideiglenesen a mi cicánk is kapta.
2018. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

A cicát vemhesen is lehet ivartalanítani, ha ezen múlik. Igen, csúnya, mert olyan, mint egy abortusz, de inkább, mint egy felesleges szaporulat.


Az elköttetést meg ne erőltesd, nősténynél teljesen ki kell pakolni, különben komolyabb gondok lehetnek a jövőben.

2018. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nem tesz jót, az ivartalanítással elkerülhető a méhgyulladás. Én ivartalaníttatnám most, így, hogy kijárós.
2018. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos, ha vannak is útban cicák, nem lehet megtartani öket. Fáj, de albérletben élek, a tulaj egy cicába beleegyezett, tehát ö maradhat, de egy alomnyival kivágna mindkettönket. Hétvégére adott idöpontot a doki, azt hiszem, némi bizalomvesztés megér, hogy egészséges legyen, ha lehet minél tovább. Addig bezárom, mert csavarog. Persze, lehet vadászik, de nem ismerem az elözményeket.
2018. nov. 6. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!