Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák születésekor...

A kiscicák születésekor mekkora az esélye, hogy az anyuka belehal, illetve bármilyen maradandó egészségügyi károsodása lesz?

Figyelt kérdés

Van egy macskánk még elég fiatal (nőstény), de úgy tervezzük, hogy nem fogjuk ivartalanítani, legalábbis egy alom kiscicát minimum szeretnénk.

Válaszokat előre is köszönöm nagy segítség lenne, nem igazán vagyok,tapasztalt ezen a terepen.


2018. nov. 5. 22:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Kevés a esélye. De azért egy állatorvosi vizsgálat nem árt. Plusz ellésnél ott lenni, gondoskodni a cica nyugalmáról, meleg fedett helyen, és baj esetén orvoshoz vinni. Ha az ezzel járó költséget nem tudnátok állni, akkor inkább ne vállaljátok be ha szeretitek a macskát. Láttam már olyan macskát amit nem vittek orvoshoz pedig nyilvánvaló baja volt utána. Ez nem csak az anya macska hanem a kölykei halálát is okozhatja. Csak felelősséggel.
2018. nov. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Egy éves kora előtt már fog tüzelni, vérzik, mindent összeken. De nem szabad ilyenkor még. Várjatok vele, mert belepusztulhat.
2018. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég kicsi. Igen sok anyamacskát láttam már, még a féléves is kibírta, csak utána nem lett belőle rendes kinézetű macska többé, beavatkozott a rendes növekedésébe, nagyon sajnáltam szegényt (nem a mienk volt). Ezek mind normál falusi kinti macskák voltak, viszonylag kevés törődéssel.


A kiscicák halandósága már jóval nagyobb, természetesen, egy fiatal anya néha nem is tud mit kezdeni a kicsikkel (bár ilyet se láttam, csak amikor a kicsinek sem voltak meg a helyes ösztönei) s vannak macskák, akik nem akarják az adott almot és nem törődnek a picikkel. Ezt csak durvább esetekben tapasztaltam, félvad macskák esetén, de tudjuk, hogy van ilyen, hogy az állatok olykor elhagyják a kicsinyeiket. Újszülött kiscicákat felnevelni pedig igen kemény.

2018. nov. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év az a kor, ahol már ki tudja hordani rendesen az almot. De elég szar utána a 4-5 macskát oltani, ivartalanítani, etetni. Miért akarsz szaporítani?
2018. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még annyi lenne, hogy hogyan tudnánk megoldani, hogy a macska csak 8 hónapos kora után kezdjen el tüzelni?
2018. nov. 5. 23:21
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A macska nem gép. A kamasz lánynál se anyu dönti el, hogy mikor kezd el menstruálni.


Egy ilyen kérdés után légyszi, inkább ivartalanítsatok. Így is pont elég gazdira váró macska van.

2018. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy mikor tüzel nem te döntöd el. Ha bekövetkezik egy éves kora előtt, annyit tudsz tenni, hogy ha észreveszed elzárod arra a időre. Kamra, ház, egyebek.
2018. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Mi a francnak akarsz egy alom kiscicát? Mit kezdetek velük? 6 macskát fogtok tartani? Azt hiszed, kell valakinek? Akinek kell, az már rég örökbefogadott menhelyről!
2018. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye tudom, hogy nem lehet azt mondani egy macskának, hogy ne tüzelj meg ehhez hasonló... Arra voltam kiváncsi hogy pl ha estére bezárnám akkor kevesebb lenne az esélye vagy ilyesmi...
2018. nov. 5. 23:38
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Minek akarsz egy alomnyi kismacskát totál feleslegesen?

Ha macskára van szükséged, nézz szét az utcán, vagy a menhelyeken, mert a csilláron is gazdátlan macskák lógnak...

2018. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!