Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mentett cica, honnan tudhatom,...

Mentett cica, honnan tudhatom, hogy ivaros e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Van 2 mentett cicám, mindkettőjüket utcáról szedtem össze. Chip nem volt, gazdikat nem találtuk, pedig minden felületen hirdettük.

Aki tavaly került hozzám, ő egy ivaros kandúr, meg is lett műtve rögtön. A másik idén nyáron kötött ki nálam. Amikor állatorvos nézte, hogy van e benne chip, nem kérdeztem meg, hogy milyen nemű…Azt látom, hogy nincsenek golyócskák, de hogy ivartalan kandúr, vagy nőstény e, azt nem tudom. A jelleme alapján azt mondanám, hogy nőstény, akarom mondani született hercegnő. Kinti-benti cicák, ennek ellenére nem vemhesült az elmúlt fél év alatt. Úgy fest, hogy ő is nálam fog maradni, szóval mindenképp megyünk egy alapos átnézésre, de gondolom csak ultrahanggal lehet megállapítani, hogy mi a helyzet…?


2018. nov. 6. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

khmm. Tehát az úgy van, hogy a "lányoknak nunijuk van,a fiúknak meg fütyijük".

Ivartalan kandúrnak is van kukija, hidd el megtalálod a szőr között. Némiképp a herezacsijuk is látszik, csak golyó nincs benne. Nősténynél meg ott a lyuk a segglyuktól kicsit lejjebb. Ha ivartalan, akkor a szőr alatt is meglátod a műtét helyét a pociján.

2018. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

A lányoknak cicije is van. :D

És a doki meg fogja találni a gyógyult műtéti heget, amit te tapasztalatlan szemmel nem látsz, ha lány - ha fiú, akkor meg még könnyebb a helyzet, mert a kukacot is meg fogja találni, amit te nem. :D És ha kukac van, akkor az töketlen fiúkát jelent. :)

2018. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A zacskó megvan a fiúknál, csak golyó nincs benne, ahogy már írták, de a lyukak is más távolságban vannak, úgyhogy pl. én tudnám a nemét, aki teljesen tapasztalatlan, annak nehezebb, de tuti megy az képek alapján is. De felnőtt kandúroknál annyira látszik a zacskó (bár ivartalanítottat még nem láttam, csak hallottam, hogy ránézésre hasonló), hogy az biztos jel.

A műtétnél heg, illetve golyótlanság, nem hinném, hogy kellene ultrahang :)

2018. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kandúrnak is van cicije (ahogy a férfiaknak is vannak mellbimbói). Ha nem találtad meg a kukit, akkor valószínűleg nőstény. Az orvos egy pillanat alatt meg fogja állapítani.


Nem lehet, hogy azért nem vemhes, mert még nem ivarérett? Ha tüzel, azt jó eséllyel észreveszed, csöpög belőle a vér olyankor. De természetesen a legjobb, ha orvoshoz viszed, és amint lehet, ivartalanítja.

2018. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A kandúrnak is van cicije (ahogy a férfiaknak is vannak mellbimbói)"


De kandúrmacskáknál jóval kevésbé látható - ahogy a nőknek is nagyobb a melle... :) Ha tapasztalatlan szemmel ciciket talál a kérdező, akkor nagy eséllyel lánykája van, ezért írtam bele a válaszba. :)

2018. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De drágák vagytok, köszönöm a válaszokat :D

Hazamegyek, és mindkettő macskának alákukkantok, hogy lássam az eltérést. Az a baj, hogy az idei szerzeménynek olyan brutálisan sűrű bundája van még ott is, hogy esélytelen lenne a heget megtalálni. Egyébként sokáig azt hittük, hogy fiatal, mert nagyon kis termetű, de mivel fél év alatt sem nőtt, így valószínűleg felnőtt macska, de még csak abban sem vagyok biztos, hogy fiatal.

2018. nov. 6. 11:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#1. Voltam. A lány cicám volt olyan kedves és beleegyezett, hogy megmutassa neked. Tehát pontosan látható hogy ő itt egy lány: A kijárat alatt közel ott a bejárat, az a fekete folt. Na mármost a fiúknál is kb. ebben a magasságban keresd, csak ott zacsit találsz. Ha ivaros akkor tapintásra érzed, hogy kemény, ha nem ivaros akkor is ott a zacsi, de ha megtapintod, akkor csak puha, lágy bőrt érzel.


[link]

2018. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezmiez a fotó? "Cicukám gyere ide az ölembe és tartsd úgy a popódat, hogy pont le tudjam fotózni"

:D Köszönöm, egyébként.

Valószínűleg lány lesz az én büdöském is, de az ivarosságát ki kellene derítenem. Bár ha még chip sem volt benne, akkor kicsi rá az esély, hogy megműttették...bárhonnan is jött.

2018. nov. 6. 14:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Őszinte legyek nem most készült, csak a hatás kedvéért írtam, hogy most mutatta meg neked. :-)

Vakargattam a hátát, és így pózolt be. Ivartalanított, még is imádja emelgetni a farát.

2018. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy talált lánycicám. Elvittem dokihoz oltásra meg vizsgálatra, kérdeztem, vajon ivartalanított-e. Megnézte, de nem találta meg a műtét nyomát, azt mondta, ettől még lehet, hogy meg volt műtve, nem mindig lehet látni a sűrű bunda alatt. Nagyon szelíd, ezért bizonyára volt gazdája.

Már jó ideje nálunk van, de nem tüzelt, és nem lett vemhes, így azt gondolom, ivartalanított cica.

Szóval ilyen is lehet, nem mindig lehet megállapítani nőstény cicáknál.

2018. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!