Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon pici cica, akit el...

Nagyon pici cica, akit el kellett hozni az anyjától. , hogy szoktassam a kutyáimhoz? Segítség kéne.

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a macsek nagyon kicsi, mondjuk már eszik magától, igaz kénytelen, mert az anyja otthagyta őket. A kutyáim viszont ngyon érdeklődnek iránta, és nagyon hevesek, majd összenyomják.Ha ott vannak, nem tudom letenni se a cicust. Ha viszont rászólok a kutyákra, akkor elmennek, nem tudom őket egymáshoz szoktatni. a macseknak bent kell lennie, a kutyáim nappal kint vannak, de nagyon irigyek lettek. Most mit csináljak, hogy mindenkinek jó legyen? Adjatok tippet.
2010. jún. 25. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyár végén lesz 3 éve, hogy egy kb. 5 hetes picit találtam a kertbe dobva. 5 kinti-benti kutya mellett, úgy, hogy az egyik ráadásul igen-igen érdeklődött a macskák után, nem akartam megtartani. Egy külön helységben volt, elkülönítve tőlük, mert féltettem. Kb. 2 hét után vittem ki először, a lekerített kertbe, szigorúan felügyelet alatt. A kutyák az udvarból lesték, hogy mi az, piszkosul érdeklődtek utána. Egy pár nap után kézből megmutattam nekik óvatosan. A kutyák piszok kíváncsiak voltak, nagyon nézték és szagolgatták, a macsekot meg (akkor még :-)) a szívroham kerülgette. Mivel még az is jól reagált, aki egyébként macskázik, kezdtem remélni, hogy össze tudom őket majd szoktatni. Minden alkalommal, mikor kivittem levegőzni, megmutattam nekik őkelmét. Egy pár találkozás után már nem félt annyira a cica tőlük és számukra is csökkent a kezdeti nagy szenzáció, úgyhogy összeengedtem őket. Ma már nem hogy nem fél tőlük, de időnként szabályosan felkergeti az egyik szukát az ágyra, mert elég durván játszik. Ha a fiúknál próbálkozik, akkor is maximum lemorogják a hajat, akarom mondani a szőrt a fejéről, de még véletlenül sem bántják. Mindezt úgy, hogy idegen macsot a mai napig meg szoktak kergetni. Szerintem lassíts a tempón és vigyázz, hogy a kutyákat még véletlenül se hanyagold el miatta. Míg picit meg nem nő, próbáld valahová elkülöníteni és fokozatosan összeszoktatni őket. Ha nem reagáltak rá agresszívan, akkor szerintem menni fog, de az biztos, hogy nem egyik napról a másikra, úgyhogy türelem!
2010. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor csak lassan. Nem voltak agresszívak, csak annyira akarnák szagolgatni, hogy felborítják, a cica meg fél, és fúj. Nem hanyagolom el a kutyákat, a macs, egy külön helyiségben alszik. Csak a gond, hogy a kutyáim látják, hogy a macska bent van, és ők is jönnének befelé. Eddig meg mindig kifelé akartak menni.

Köszi a segítséget. Ez a cica is 5-6 hetes lehet. Már eszik magától, csak nagon kicsike.

2010. jún. 25. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém akkorka volt, hogy ha összekuporodott, akkor simán elfért a tenyeremben. Felnőtt korára is kisebb termetű maradt. Luckynak kereszteltem el, mert marha nagy mázlija volt, hogy pont hozzánk rakták be. Ő az:


[link]

2010. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szép cica lett! Remélem nekem is sikerül megoldani a helyzetet, hogy túl élje mindenki. :)

Ők is ketten voltak, egyikük tiszta fekete, másikuk fekete, vörös mintával, őt hoztam el. Bár nem túl jó képek.

[link]

[link]

2010. jún. 25. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!