Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet kezdeni egy nagyon...

Mari53 kérdése:

Mit lehet kezdeni egy nagyon agresszív kiscicával? Minden előzmény nélkül ráugrik a bokámra harap és karmol. Semmivel nem tudom megnyugtatni, csak azzal, ha egy időre kiteszem a lakásból.

Figyelt kérdés
2018. nov. 7. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmit, ki kell tenni, vagy bezárni egy másik helyiségbe.

Erősen játékos még. Felnőtt korára nyugisabb lesz.

2018. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Játssz vele nagyon sokat, hogy lefáraszd. Ajánlom, hogy szalagot húzgálj előtte vagy csörgő labdát dobálj neki, tehát ne kínáld fel a kezedet. Ha karmol/harap jajdulj fel hangosan és finoman lökd el, vagy spriccelj vizet az arcára. Azt neked kell kitapasztalni, mi válik be.

Még kicsi, nem tudom mennyi ideig nevelte az anyja, voltak-e testvérei, most mennyire van más macskák közelében, egy szó, mint száz, még erősen szocializálatlan. Kezdő macskatartó koromban én is zártam ki a macskám, semmit sem ért, inkább a kapcsolatokat erősítsd. Az elején rengeteg idő és energia, de ki fog fizetődni.

2018. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mint irtrák, játszani, játszani, játszani vele. Lefoglalni, fárasztani. Én hagytam, hogy velem, kezemmel játsszon. Volt, hogy 30-40 sebet ejtett 1-1 komolyabb játéknál. Már 6 éves, de még mindig előfordul, lesből lazán letámadja akár a combomat is. A család többi tagját nem, mert ők kicsi korában nem hagyták neki. Engem úgy tekint, mint testvért, játékszert, akinél bármikor, bárhol lehet játszani.
2018. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez csak játék neki. Én az enyémnek vettem egy vele egyméretű plüsst, és azt adtam oda neki, ha harcolni akart. Hamar megérti, ha leállítod finoman, hogy téged nem szabad.


Már idősebb, de ha birkózni akar, mindig előszedi a plüsst és azzal harcol, harapja rugdossa, aztán jön az ölembe aludni. :D

2018. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Játssz vele sokat!;)

6-7 hónapos korában ivartalanítás. Ha nem szeretnél több kiscicát.;)

Némyelyik állat nyugisabb lesz ivartalanítás után.

És 2× annyit is megélhet mint a nem ivartalanított társai + elkerülhet sok-sok betegséget.

2018. nov. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk menhelyi ivartalanított cicánk 3-4 hónaposan csinálta ezt, most fél éves. Kedves, bújós cica, de nagyon fel tudta spanolni magát, idegből támadt nekem. Eréjesen rá kell szólni, odébb tenni, vagy ahogy írod, kitenni hogy lehiggadjon. Nekünk így lassan, de javult a helyzet. A cica is komolyodik.
2018. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Ezek közül már többet kipróbáltam, a szalagra kötöttem újságpapírt, és azt huzigáltam előtte, akkora plüssöm nem volt,mint ő, de csináltam neki egy régi pulóvert kitömtem,hogy azzal harcoljon. Minden csak egy rövid ideig érdekli, utána megint engem támad. Sajnos korán el lett választva az anyjától, 6 hetes volt, amikor kaptam, lehet, hogy ez volt a baj.Ezt abból gondolom, hogy egyébként bújós cica, jön az ölembe és a karomon szopizik.Azt már ajánlották nekem is, hogy ivartalanítsam, de még csak 3 hónapos, úgy hogy azzal még várni kell.Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2018. nov. 8. 07:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Gondolom már több, mint 1 kg, tehát már lehet ivartalanítani. Nem vagyok szakértő a témában, nem tudom mikor ideális, de technikailag már lehet.

Nem tudom mennyire opció egy másik cica, de az is segíthet.

De én nem esnék kétségbe a helyedben, még kicsi és kevés ideje van nálad, az összeszokás időbe telik.

2018. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vegyél neki macskamentás párnát. Az enyém most lett 4 hónapos, imádja, többet játszik vele, mint a többi játékával.


Teljesen felpörgeti, akkor ne nyúlj hozzá, 10 perc alatt kifárad.


Az enyém is lesből támadva ugrik és karmol, pedig 12 hetesen lett elválasztva és mindig játszom vele egy csomót(sosem kézzel).


A macskamenta után viszont csak döglik, dorombol, higgadt.


Én a párna előtt a nyakánál emeltem meg a bőrénél fogva, és erősen az arcába hajolva szóltam rá, hogy nem, és az orrára is koppintottam. Nem hatott semmit.


Ez a párna viszont áldás.

2018. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-asnak a válasz:nincs még 1kg és az orvos azt mondta, hogy majd tavasszal, mert be kell tölteni a 6 hónapot.

9-esnek: hol vetted a macskamentás párnát ?

2018. nov. 8. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!