Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám 2 pofára falja a...

A macskám 2 pofára falja a palacsintát, péksüteményeket, amikben még hús sincs. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ez nem mindíg van így, csak amikor egy pillanatra nem figyelek, és el tud csenni valamit.

A múltkor is épp, hogy félrenéztem, már a kakaómat vedelte.


2018. nov. 7. 22:16
1 2 3
 11/25 Metionin ***** válasza:
100%
Előfordul, nekünk volt egy macskánk, aki a süteményt imádta, a mostani meg a mazsoláért van megveszve. Neki ezek szerint senki nem mondta hogy az mérgező, két pofára ette a zacskóból amíg elmentem wc-re, én meg majdnem infarktust kaptam hogy épp abba tud beleenni. Szerencsére nem lett baja de azóta is duzzog ha mazsolát lát, mert nem kap belőle. A többi ételt magasról letojja, még a főtt hús se kell neki csak a nyers. Tököm se gondolta volna hogy pont a mazsolát nem lehet előtte hagyni.
2018. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Hát ez az, hogy sokan nem tudják, pedig fontos! :

[link]


[link]

2018. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is ilyen rettenetes dög. Szoktam sütni meggyes sütit, már nem tudom hova dugni előle. Egyszer levert két üveg bort a kamrában, hogy hozzáférjen. Ha kinyitja a kenyértartót és mindent megrág ami benne van, azon már meg se lepődök. Nem igazán megeszi, csak megrágja, Ha 5 zsömle van, akkor 5 zsömlét rág meg. Volt hogy kb 5 percre őrizetlenül hagytam egy tányér kozák sapkát az asztalon, abból bepuszilt kettőt. Na de a kedvencem volt, mikor ültem a konyhában, zöldséget aprítottam és a cica mellettem épp előadta az éhező árva magánszámát, én meg viccből ledobtam elé egy darab brokkolit... Azt is megette. Ott teljesen ledobta az agyam a gépszíjat.
2018. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"Workdew" nevű felhasználónak!

Nem én szavaztalak le, a kérdés feltétele óta most néztem meg először a válaszokat. Engem is pontozgatnak, pedig csak azokhoz a témákhoz szólok hozzá amiben érdekelt vagyok, vagy van némi tapasztalatom.


Egyébként köszönöm a választ

Jólnevelt cica, de ez a kajaimádat mindíg megvolt nála. A másik cicám nem ennyire falánk.

2018. nov. 9. 00:44
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, és a történeteket!

Némileg megnyugtattatok. :)

2018. nov. 9. 00:47
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

13-as, olyan jót nevettem a válaszodon :D Nekem is vannak ilyen sztorijaim... Egy régi cicám a főtt borsót könyörögte ki magának, adtam neki egy kicsit abban a hitben, hogy úgysem eszi meg... Hát megette. Egy másik cicám a chipsért volt oda.

Tegnap virslit főztem. Amíg az asztalnál ettem, a hátam mögött kilopott az egyik macskám egyet a főzővízből, de beleejtette a felakasztott edényfogó kesztyűbe. Észre sem vettem az egészet, csak amikor fel akartam venni a kesztyűt XD

Amúgy én tényleg mindent elpakolok, letakarok, és sosem engedem, hogy felmenjenek az asztalra, konyhapultra, de olyan kis furmányosak, ha nem figyelek, bármit elcsennek, ami véletlenül kinn marad és nekik való (vagy olyan az illata)... Ha nem megenni, akkor azért, hogy focizzanak vele :)

2018. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Volt olyan cicám, aki a konzerv kukoricáért rajongott.

De rajtakaptam pl. amikor a frissen sütött meggyes pite cukormázának teteje egy darabon hiányzott..

De a legaranyosabb az volt, amikor hazaérve azt láttam, hogy a konyhában az idős nagypapám és a cicám tejes lelki nyugalomban és egyetértésben együtt ették a vajas kenyeret (cica az asztalon ülve..).:)

2018. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ja, a mostani cicusom nagyon rendes, semmihez nem nyúl, ami nem az övé (nem is eszik mást a macskaeledelen kívül, max. felvágottat, ha kínálom). És a konyhapultra sem ugrál fel.

A legjólneveltebb cicám.

Szóval, minden macsek igazi egyéniség.

Mérgező dolgokat meg még véletlenül sem adnék neki (no meg romlott ételeket sem és kutyaeledelt sem..).

2018. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Csokoládét véletlenül sem szabad nekik adni. Más a cukorháztartásuk, ők nem bírják ezt. Továbbá a kakaóban található teobromin (koffeinhez hasonló vegyület) kifejezetten mérgező rájuk nézve.
2018. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A "Milkás macskás" vagyok.

Akkor még nem tudtam, hogy nem szabad adni csokit a macskáknak. Csak mindig mondtam ismerősöknek, hogy ugye a Milkához lehetett szokva Németországban, azért nem kellett neki más csoki. (Akkoriban még a Milka luxuscsokinak számított itthon.)

Több évig volt velem, és soha semmi baja nem volt tőle. Persze nem kilószám kapta, csak néha egy-egy kockát.


Most a kutyusomnak nem adok csokit, mert már tudom, hogy problémás. De ismerek olyan kutyát, amelyik rendszeresen kap csokit, persze kis mennyiségben - nem beteg tőle, és már 14 éves.


Ezzel senkit nem akarok arra buzdítani, hogy próbálja ki.

2018. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!