Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijárós cicából lehet szobacic...

Kijárós cicából lehet szobacica? Költözés előtt állok és nagyon szeretném magammal vinni a cicámat is. De félek ez nem annyira egyszerű.

Figyelt kérdés
Már 8 éves kijárós cicus, akivel imádjuk egymást, nagyon-nagyon szeret kint lenni és vadászni. Emiatt az életmód miatt nincs is alomra szoktatva. Viszont nem is hagynám anyukáméknál, ha nem muszáj. Van esély arra, hogy átszokjon a benti életmódra? Csinált már valaki ilyet?

2018. nov. 10. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Teljes mértékben! Kinti macskákat ivartalanítottam, és a műtét után kb 13-14 napig bent voltak. Ez most nyáron volt, és a nagy meleg miatt még egy kicsit megtoldottam a 10 napos karantén időt. Vettem almot, és bár első nap nem találtam meg a megfelelő helyet, megfigyeltem hová szeretnek wc-ni, így rájöttem, hogy minél eldugottabb sarokban wc-znek,(ez az ágyrács alatt, a fal mellett volt) így a közelébe, az íróasztal alá, a sarokba tettem be az almot, és beletettem a kakijukat, és onnantól fogva már csak ott végezték el a dolgukat. Ha a cicád az egész lakást fogja birtokolni, (nálam a karantén idejére, csak egy kis szobában voltak) akkor szintén keress egy csendes zugot, de figyeld meg hová szeret menni, ez biztos nem a lakás legforgalmasabb pontja lesz, hanem a legnyugisabb( pl. fürdőszoba ajtó mögött, a sarokban stb) és oda tedd az almot Gyerek játék lesz.

Nagyon tiszták, és nagyon okosak a macskák, nagyon hamar meg fogják tanulni.

2018. nov. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy az előző írta a szobatisztasággal nem lesz gond.

Nekünk a fűtött előtérben alszanak télen a macskát egyébként kint vannak. A sarokba tettünk alomtálat a biztonság kedvéért. Semmi rászoktatás nem volt és mindig azt használják, nem kellett soha takarítani.

A saját macskáimat elnézve nekem megszakadna a szívem ha be kellene zárni őket. Annyira élvezik a szabadságot a kertben, ez a természetes környezetük. A fára mászás vadászat bandázás a többi macskával. Ivartalanítás után is kész kínszenvedés volt az a néhány nap amikor nem mehettek ki.

2018. nov. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha már 8 éve kijárós, és anyukádék maximálisan ellátják majd és szeretik, én már semmiképp nem bolygatnám meg az életét.

Te magad is írod, nagyon szeret kint lenni.Egy ilyen cicának szenvedés lenne bent tartva a további élete.

Őt nézd, az ő érzéseit, ne a tiedet!

Menj hozzá amilyen gyakran csak tudsz, de őt lakásba bezárni nem zárnám.

Más ha még kölyök, vagy fiatal cica, kevés ideje jár ki.Vagy ha a házat eladnátok, és muszály lenne onnan elhozni.

De így ő simán maradhat ott, gondolj arra ha hiányzik majd, neki így jó.Ha szereted, neki akarj jót.

Míg nem költözöl még el, anyukád szeretgesse sokat, hogy hozzá is kötődjön jobban.

2018. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Elsőnek: Gondolom nem 8 éves cicákat ivartalaníttattál.

Nem mindegy, hány éve jár ki!

Én biztos nem vinném, megszokott helyén, megszokott módon hadd éljen tovább.Szenvedne bezárva.

2018. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyukádék gondozzák továbbra is, én inkább ott hagynám és látogatnám amikor csak tudom. A cicák leginkább helyhez kötődnek, ott szokta meg, és ennyi idős macskát már kínzás bezártságra szoktatni. Nekem is az egyik macskám 8 éves. Megvan a napi rutinja, bejön, kimegy, bent eszik, de kint nézelődik egész nap. Amíg be nem fagy a segge addig inkább kint van, már csak akkor húzódik be egész napra ha már tényleg tél van. Szóval megőrülne ha ennyi év után be lenne zárva végleg.
2018. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, ha az a macska szeret kint lenni, akkor hagyd a megszokott helyén. Egy szabadsághoz szokott macska más, mint egy fiatal.

Nekem is volt olyan macskám, aki nagyon élte a kinti világot (biztondágos környék) nem vittem volna el anyukáméktól. De volt olyan is, amelyik le se ment a teraszról, csak bent érezte jól magát, na őt simán elvittem volna panelba.

2018. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kertes házba mész, vagy panelba?

Ha kertes ház, csinálj macskabiztos kerítést, és mehet ki az udvarra nyugodtan. Ha panel, akkor hám és póráz. Nem kell bezárni. De felügyelettel kimehet.

2018. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Belvárosi lakásba, van egy pici udvara ugyan, de nem feltétlenül engedném ki csak ha én is kint vagyok.

Anyukáméknál meg azért nem szeretném hagyni, mert ők nem engednék be estére mindig és nem szeretgetnék annyit, mint én. Nem tudnám megbocsátani magamnak, ha történne vele valami (mert valljuk be, a kijárós életmód nem egy életbiztosítás) amikor nálam meg biztonságban lenne.

2018. nov. 12. 01:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Megszokja.

Én két cicát költöztettem be. Semmi gond nem volt.


Az alomhasználat pedig a macskáknál ösztönös. Nem kell tanítani.

2018. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!