Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska miatt történhetett?

Kismacska miatt történhetett?

Figyelt kérdés
3 hete kaptam egy 10 hetes cicát (nőstény) és rá 3 napra eltűnt a 4 éves cicám (ivartalanított nőstény) soha nem tűnt el még és a kiscicával csak bennt a konyhában találkozott mikor beengedtük. Mellettünk lévő utcában 5-6 ilyen macska is eltűnt...de nekem fura hogy a kiscica megérkezésekor. Szerintetek mi történhetett?
2018. nov. 11. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Több oka is lehet.

1. Említetted , hogy több macska is eltűnt, akkor nem a kismacska lehet az oka. Sőt kizárt. Hárs körbe a falut, hívogasd, de lehet pár nap múlva hazatalál.


2. A szeretett cicám egy kismacska miatt ment világgá. Bújós volt , imádtam, gyerek voltam és rengeteget sírtam utána, mikor világgá ment. Féltékeny volt, ellenséges és vált és nem tűrt meg más macskát maga mellett. De ők kint éltek a kertben és nem egyik napról a másikra történt az eltűnése.

Ahogy te említetted csak a házban találkozott a kismacskával. Nem voltak sokáig összezárva, úgyhogy nem lehet teljesen erre alapozni.

2018. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy eltűnt, csakis miattad történt. Tudod miért? Mert engeded csavarogni. Ha nem tudna kijárni a telekről, nem tűnne el. Logikus. Legyél felelősségteljes. Most lehet, hogy csak 3 napra tűnt el miattad, de legközelebb miattad fog örökre eltűnni, ergo miattad fog meghalni. Mert hagytad. Ne hagyd. Úgy mindenkinek jobb. Gondolkozz.
2018. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ba meg 2. válaszoló 20 méteres tégla falat építsünk? Gondolkozzál már egy macskénak az a természetes és jó ha szabadon járkálhat nem egészséges egész nap bent tartani..
2018. nov. 11. 19:18
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

A kerdezonek igaza van. Én sem tartanék lakásban macskát, bár múltkor kiírtam egy kérdést kutyával kapcsolatban és jöttek a szidalmazo kommentek milyen hülye vagyok, szegény kutyát udvaron tartom és nem az ágyban alszom vele..milyen szívtelen vagyok blablabla.


A kutyának és a macskának KELL A MOZGÁSTÉR. Nem lehet őket bezárni . Konkrét területe van . Bogarászik, futkozik, a kutya ás.


Első válaszoló vagyok egyébként. Ez az egy eset volt amit megemlítettem mikor eltűnt a macskám. Azóta egy sem tűnt el. Kazánházban ülnek vagy a teraszon. De nem szenvedtetnek egy macskát bezárva a házba.


Erre konkrét példa két onokatesom.

Az egyik pesti, el kellett altatni a macskát mert 10 éve bezárva a nyolcadikon olyan agresszív lett a saját gazdájának nekiment .


A másik cica szelídebb az unokahugomnál, de ő is állandóan az ablakban ül, ki vágyik.

2018. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

2018 van... a macska ugyanúgy társállat (normális helyeken), mint a kutya. Régen falun (meg még sok helyen most is) a macska kóborolt és egerészett, mert azért volt. A kutya méteres láncon, hogy ne kelljen riasztót venni.


A macskának egyrészt nem is szabadna kóborolnia, hiszen törvény is van rá. A másik fele meg az, hogy ha nem ingerszegény a környezet, akkor nem vágyik ki az utcára.


Bírom ezt a "szegény macskának jár a szabadság" hozzáállást. Aztán eltűnik, elütik, elkapja egy kutya, megmérgezik, megkínozzák és utána meg lehet sírni.


Épp tegnap húztam le az út széléről egy nyakörves "szabad macskát". Szerintem csak 3 autó hajtott át rajta. Biztos élvezte azt az 1-2 szabad évet a 15-20 helyett.

2018. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

De akkor nem értem a logikát. Ha szerinted a macskának az utcán van a helye, akkor egyrészt minek tartasz macskát, másrészt miért nyafogsz a neten, mert eltűnt 3 napra? Ne lepődj meg, ha örökre eltűnik, mert jól tudod, hogy kint bármikor komoly baja eshet, és másik macskák is eltűntek a környéken, szóval te teszed ki ennek a veszélynek.


Egyébként igen, állatvédelmi törvény is leírja feketén-fehéten, hogy egy háziállatnak sincs helye az utcán. Meg józan paraszti ész is kiadja. Semmi szüksége nincs annak a macskának a természetes aszfaltútra, meg a bio autókerék alulról történő végignyalására, meg a finom mérgekkel sem kell feltétlen jóllakatni szegényt. Arról nem is beszélve, hogy a kutya fogai ezek közül a legtermészetesebb dolgok, mégsem örülne a macsi az ezt jelentő szabadságnak. Ja, hát meg bárki bánthatja, de hát csak egy macska gondolom, van is másik, kinek hiányozna? Igazad van kérdező. Az 1500-as években vagyunk.

2018. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
B+ de hülyék vagytok.
2018. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

A macska nem egy szerencsétlen állat. Csak az ember ruházza fel ilyen Úristen a kutyámat nem merem egyedül hagyni. Úristen szegény kiscica életképtelen és elkapja a kutya. Akkor fogadjátok be az összes.menhelyi macskát aztán tartsatok a házatokban , az ágyatokban macskafarmot.

Mert én imádom őket. De nem ruházom fel ilyen hülyeségeket hogy életképtelen a szabadban és jajj a drága gazdi nélkül egy évig sem marad életben. Aztán lehet panaszkodni meg kommentelni. Remélem bele is sza*rik az ágyatokba. ;)

2018. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem a macska az életképtelen. Hanem abban a környezetben nehéz túlélni, amit az ember létrehozott. Ha nem így lenne, nem nyafognának annyian, hogy Cirmikét is elütötték, ő már a tizedik macska 2 éven belül, a szomszéd lemérgezte a környék macskáit, meg hogy átment a szomszédba és elkapta a kutya. Ha nem lennének ezek, nyilván nem írnánk, hogy ne engedje csavarogni a macskát. Érted, a gazdi macskáját mások próbálják védeni a gazdi helyett, mert baj van a felfogásával, meg a logikája ia bajos.


Az meg hogy jön ide, hogy fogadjuk be az összes menhelyi macskát?

Mondjuk én aktívan mentek állatokat. Bántalmazott, farokcsonkított, lábleszakadt, ellopott, súlyos beteg, és évi 2x utcára ellő macskákat szedtem össze és gazdásítottam, szóval tényleg nem esik baja a macskáknak kint... Nem beszélve a rengeteg útról lehúzott palacsintáról...

2018. nov. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

"20 méteres tégla falat építsünk?"


Nem, csak macskabiztos kerítést. Ami tulajként és gazdaként kutyakötelesség, mellesleg törvényileg szabályozott(!!!) dolog. A macska szabad állat, szabadon kirándulhat a kerteden belül. Ha ehhez nem tudod biztosítani az alapvető feltételeket, akkor vagy ne tarts macskát, vagy legyen szobacicád.

Ez nem hozzáállás kérdése.

2018. nov. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!