Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat milyen ételmaradék...

A macskákat milyen ételmaradékokkal lehet etetni?

Figyelt kérdés
Mielőtt még egyes válaszolók elmondanának engem mindennek, elmondom: nem az én macskáimról van szó, én nem is akartam macskát, de a szomszéd elköltözött, és itt maradt utána 6 macska. Anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy Kitekatot vagy konzervet vegyek ennyi macskának, de szeretnék segiteni rajtuk, amennyire tudok.

2018. nov. 13. 09:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Merrefelé laksz? Ha Pesten, akkor szívesen segítenék cicatáppal, de mindenképp fontos lenne, hogy készüljön egy poszt a cicusokról. Mert ez csak átmenetileg segítség, de valami végleges megoldásra lenne szükségük...
2018. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Sótlan, főtt-sült húsfélékkel elsősorban.
2018. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Vidéken, Eger környékén.
2018. nov. 13. 10:04
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nagyjabol barmilyennel.Most az lenne a lenyeg,hogy ne ehezzenek a cicak.Azert adsz nekik cicakajat is?Gondolom annyi maradek nem marad,hogy jusson mind a hatnak.En faros csirkecombot szoktam fozni a cicamnak.Olcsobb mint a macskaja.Ha belefer neha vehetenel nekik.Meg beszelj a kozeli allatvedokkel,hatha tudnak segiteni.
2018. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, mivel a szomszédnál is kinti macskák voltak, talán fognak maguknak egeret, madarat is.
2018. nov. 13. 10:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.Az biztos,hogy vadasznak,de,ha van is eger a kozelbe ennyi macsnak biztos nem eleg,meg ki is irtanak oket eleg hamar.
2018. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Házhoz szokott macskák kényszerből is vadásznak, de azt nem elég. Túl fűzereset, sósat ne adj nekik. Én szoktam azt csinálni, hogy lemosom egy szűrőedényen át az ételt. Folyó vizet átengedem rajta a csap alatt Pl. ha májat főzök, azt alapból nem sózzuk előre. Így csak a hagymás, paprikás szaftot kell átöblíteni. Csirke húslevesből lefejthető hús is jó nekik. Valamint én a sajátjaimnak szoktam főzni csirkeszívet, az nagyon megéri, mert nagyon olcsón kijön. Csak simán natúrban megfőzöd vízben. kb. 500 g csirkeszív kb. 250 Ft. Olcsóbb mint a konzerv és tápláló is. Ezen kívül még farhátat szoktam nekik főzni, annak is általában 250 Ft. kilója, és sok húst le lehet róla szedni amit az enyéim imádnak. Ezekből több napra előre is megfőzhetsz egy jó adagot FŰSZER NÉLKÜL! Gondolom kertes házban élsz. Most jön a tél, kint is tudod tárolni lefedve ha megfőzöl egy több napra való adagot és le van a gond. A levét is rámerheted, főleg hogy a cicák keveset isznak, viszont szívesen megszokták inni a húslét, ami szintén tápláló, és a folyadékot is pótolja. Amit tarts szem ellőtt: A macska ragadozó, húsevő, és fűszer nem való semmilyen állatnak. Ezt tartsd szem előtt. Sok sikert.
2018. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
#7. voltam. Önmagad nyugtatására van a tévhit, hogy biztos vadásznak. Hat macska napi szinten nem tudja magát ellátni vadászatból, kizárt hogy mindegyikre jusson értelmes betevő. Nálunk van három macska, és akad egér is, de néha napján fog egyik másik egeret. Ráadásul nem is mindegyik eszi meg, van hogy csak ösztönüknél fogva a gyilkolás a motiváció. Egy kisebb macska pl. csak gyakorol, ha sikerül elkapnia egy egeret. Madarat szintén nem fognak télen, elhúzott már az összes. Egyébként sem támogatjuk a madárfogást. :-)SZerintem főzz húst több napra, és legyen kint kitekat, ami még viszonylag tűrhető minőségű és megfizethető.
2018. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

#8: Az itteni macska rengeteget vadászhat, elég sűrűn látom kövér pockot enni, seperc alatt fog egyet, egyszer kiengedtem a házból és 4 perc múlva már ette és tuti ő fogta. Egyes macskák el tudnák látni magukat, de persze nem ez a jellemző, inkább mennek kíváncsolni valaki máshoz, illetve én szántóföld mellett lakom, egy sűrűn lakott, sok macskás környezetben nincs is annyi rágcsáló s nem is minden macska jó vadász.


A többiekkel vagyok, kérdező, vegyél valami igen olcsó húsfélét és főzd meg fűszer nélkül. Szerintem ugyan egy olcsó macskatáp is belefér bárkinek s tudom, milyen nyomorszintű bevétellel macskákat etetni.


A tojást is szeretik, de annál olcsóbban lehet húst venni. De nagyon odavannak érte, amikor nem ügyelek és néha elfogy a macskatáp vagy valamivel be kéne adni nekik a féreghajtót, megeszik a tojásos rizst is (a táp is gabonás, nekik már mindegy). Mint ragadozók, alapból az állati étel jó nekik, csak a laktózra sokan érzékenyek, így marad a hús és a tojás.

2018. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

#8. Voltam.

9. Azért valljuk be manapság ez nem olyan gyakori mit a te példád. Anyámék falun élnek, de olyan steril környezetben, hogy szinte nulla az esély, hogy attól a macskájuk jóllakik, de ők azért hisznek benne és max szárazzal etetik. Az összes szomszéduk háza nyaraló, németek, vagy pestiek, állat sehol a környéken, így rágcsáló is alig akad. Mint írtam én kertvárosi vagyok, de egy olyan utcában lakom, ahol még tartanak lovakat, baromfikat, így még nálunk gyakoribb az egér is, de így is jó ha egy macskára jut egy egér naponta. A mérgezés meg főleg fennáll ilyen helyeken. Szóval én igyekszem elkerülni, hogy a macskáim vadászatra kényszerüljenek.

2018. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!