Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem temeti be a macska...

Miért nem temeti be a macska az alomban a kakit a dolga végeztével?

Figyelt kérdés

Sajnos azzal a problénával állunk szemben, hogy a cucánk miután belekakilt/pisilt az alomba, nem kaparja el. Nem lenne feltétlenül probléma, de ilyenkor látja hogy nem tiszta már és nem megy bele többet. Mindig azonnal kiürítjük, de ugye nem mindig vagyunk otthon. 3-4 hónapos, maga a kaparás megy neki de csak ritkán csinálja, akkor is teljesen más, random irányba.

Megtanulják ezt idővel?

Függ attól milyen almot használunk?


Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 13. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rendesen hozzászoktatva. Az enyém ilyen idősen már alomba kakilt. És mindig elásta a dolga végeztével. Bár mostanában ő is rá szokott néha, hogy nem ássa el úgy. De szerintem csak azért mert sokat pisil és nem akarja összepiszkolni magát a vizeletével.
2018. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Folyamatosan használja, ha otthon vagyunk és kiürítem akkor semmi probléma. A kaparás is megvan mint mozdulatsor, csak betemetni nem sikerül (aztán van hogy meg se próbálja). Ha nagy ritkán sikerül neki (illetve leteszteltem mi van akkor ha én szórok rá almot), akkor probléma nélkül használja utána is.
2018. nov. 13. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én cicám akkor csináltaa ezt amikor már elég tele volt az alom... tehát én minden nap kitisztítom, ha véletlen elfelejtem akkor a 2. nap végére már nem tetszik neki és inkább nyávog hogy ki akar menni az udvarra wc-zni. Akkor használja a legszivesebben amikor teljesen kipuculom, tehát nem csak a pisis csomókat és kakit lapátolom ki hanem kiöntöm az egészet, fertőtlenítem a tálcát majd teljesen új almot kap. Akkor van hogy 1 óra alatt 3szor is belemászik pisilni és lelkesen kaparja is maga után :D
2018. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!