Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek okkal rágtam be...

Szerintetek okkal rágtam be az állatorvosra?

Figyelt kérdés

Ebben a rendelőben több állatorvos is dolgozik, ahová vittük a cicámat, de én kifejezetten hozzá szerettem volna kérni az időpontot, mert láttam a honlapjukon, hogy neki az a szakterülete, amire nekünk szükségünk van. Előtte tudtam vele egyszer beszélni telefonon, ott normális volt, válaszolt a kérdéseimre. Amikor eljött az időpont, először is, késett vagy fél órát, persze bármi lehetett, dugó, akármi, ugyanis nem rendelt, hanem elvileg mi voltunk neki az elsők. Mondjuk, ha arról lett volna szó, hogy rendel, és csúszás van, azt jobban megértem, mert olyankor akár több órát is csúszhat egy beteg. Aztán minden bemutatkozás, vagy "mi a panasza a cicának" nélkül, csak azt nézte meg, hogy mi van a számítógépbe beírva, mert korábban már voltam bent személyesen, akkor csak egy másik orvossal tudtam beszélni, és neki mondtam, hogy majd vérvételre jönnénk. Azt nem mondom, hogy kapkodott, de mégis, olyan szeleburdinak tűnt egy kicsit.

Levette a vért, vizeletet, ultrahangot is csinál-bár azzal elég gyorsan végzett, válaszolt a kérdéseimre nagyjából, de valahogy érezni lehetett, hogy siet egy kicsit. Mondták, hogyha megvan az eredmény, egyből felhívnak, ez így is lett, de nem ő hívott, hanem az az orvos, aki úgymond ilyen "mindenes" ott, ő van bent általában mindig. Ő rendesen tájékoztatott is. Egy héttel később felhívtam a mi orvosunkat, hogy megbeszéljük a további kezeléseket, amire az volt az első kérdése, hogy nem tájékoztattak-e az eredményekkel, mondom de igen, csak gondoltam, megbeszéljük a továbbiakat, erre mondta, hogy ő még nem látta az eredményeket, de most megy be a rendelőbe, hívjam fel ott, ha beért. Felhívtam, de akkor meg otthon hagyta a mobilját, a férje vette fel, de ő nem nagyon értette, mit szeretnék, meg szerintem félreérthettük egymást és kinyomta a telefont. Ezután hívtam a rendelőben,de ott nem tudtak róla, hogy aznap még be menne... Nem mondom, hogy le akart rázni, az is lehet, hogy a másik rendelőbe ment, mert egy másik helyen is rendel és lehet, hogy összekevert minket és azt hitte, ott voltunk nála. Még egyszer megcsörgettem őt a mobilján , hátha akkor másnak visszahív, ha látja, hogy kerestem, de semmi...

Én megértem, hogy nem mi vagyunk az egyetlen betegei, de legalább annyival megtisztelhetett volna, hogy megnézi a cicám eredményeit, nem furcsa ez, hogy még csak nem is érdekelte őt? Vagy azt gondolta, hogyha úgyis tájékoztatott a másik orvos akkor neki már minek? Nem véletlenül kifejezetten hozzá szerettem volna kérni időpontot, de olyan, mintha ő nem is kezelne minket a betegeként.

Az ember rábízza az egyik legfontosabb dolgot az életében és ilyen furcsa dolgokat csinál. 16 éves a cicám, gondolhatja, hogy milyen fontos nekem, nem azt mondom, hogy egy fiatalabb cica nem lehet ugyanilyen fontos, csak mégis...


Előre is köszi a válaszokat!


2018. nov. 14. 00:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ja, és a mobiltelefonszám azokra az esetekre van, ha valakit a rendelõben nem érsz el, nem tudom, ezt tudtad-e, de akkor most mondom, hogy erre jô...

Egyébként, már akkor megadták a számát, amikor még csak tervben volt, hogy hozzá visszük a cicát, tehát NEM csak sürgõs esetekre van a mobilszáma.

2018. nov. 14. 15:57
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, amikor a kérdést kiírtad, már tudtam, hogy hülye vagy, de azért gondoltam, egy próbát megér :)

El tudom képzelni, hogy milyen árkategória, az országban nincsenek kiemelkedően drága állatorvosok, mert nincs rá igény. Ennek megfelelően sehol nem fogják a püntyürkédet hercegnőként/hercegként kezelni.

Szóval gyakorlatilag semmi baja a macskádnak, ezt el is mondták neked, de neked az orvos magánszámát kellett hívogatnod azzal, hogy nem eszik. Mindemellett természetesen jobban tudod, mint az orvos, hogy mi fontos és mi nem. Az a baj, nemcsak elkényeztetett hercegnő vagy, hanem állattartásra teljesen alkalmatlan is.

Persze nekem mindegy, nem én szívok veled, hanem az a szerencsétlen, akit épp betalálsz.

2018. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na látod, ez a válasz éppen téged minõsìt...

Miért is vagyok én alkalmatlan állatartásra? Ennek mi köze az állatartáshoz? De,ha már innen nézzük, szerintem a jó állatartó ismérve, hogy mindent elkövet az állatáért, de akkor ezek szerintem, neked ezt is el kell magyarázni, akárcsak a mobiltelefon fogalmát... Én meg lehet, hogy a te állatkáidat sajnálom...

2018. nov. 14. 20:18
 14/15 anonim ***** válasza:
61%
Atyaisten, mekkora érzelmi nyomorék tuskó parasztok vannak itt! :S Én teljesen megértelek kérdező, én is elégedetlen lennék a helyedben! Az állatorvos pedig pontosan azért van, hogy a hozzá kerülő állatot a lehető legjobb egészségi állapotba hozza, és ha ehhez az kell, hogy kérdésekre válaszol és tanácsokat ad, akkor ezt is meg kell tennie! Ez a kib.szott dolga ugyanis, ezért kapja a fizetését! És rohadtul nem gondolnám, hogy normális az, ha egy macska napokig nem akar enni! Sajnos mi is hasonló helyzetben vagyunk, mióta a kedvenc orvosunk kiment Svájcba, nem találok olyat akivel teljesen elégedett lennék, pedig már voltunk pár helyen. Én igenis elvárom az állatorvostól, hogy komolyan vegye az állataim sorsát, és ne "egy a sok közül" alapon kezelje őket! Sajnos a dokik közt is akad pár ilyen f4sz, mint a 77%-os, de azért ki lehet fogni olyat, aki szívvel-lélekkel csinálja! Hogy van a cicád kérdező, eszik már rendesen?
2018. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, kedves tőled, és az is, hogy kérdezed őt. :)

Most már hála istennek eszik, én nem tudom, mi volt az a 4-5 nap, de szinte semmit nem evett akkor...

Remélem, megtaláljátok a nektek megfelelő dokit! :)

2018. nov. 18. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!