Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Abba fogja ezt valaha hagyni...

Abba fogja ezt valaha hagyni a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiscicánk. 3 hete van nálunk. Minden reggel fél 6 és fél 7 között rázendít a nyávogásra a hálószoba ajtónk előtt. Egyszerűen lehetetlen, hogy így kipihenjük magunkat. Próbáljuk figyelmen kívül hagyni, hogy ne tanulja meg azt, hogy ha nyávog, akkor nyílik az ajtó és jövünk ki, de hétköznapokon nincs idő kivárni azt a kb. 40-60 percet, amíg abbahagyja a műsort. Ráadásul még ha abba is hagyja, a legkisebb neszre (óracsörgés, vagy ha valamelyikőnk fészkelődni kezd) újrakezdi, így akaratunkon kívül azért mégis megerősítjük a viselkedését. HELP!
2018. nov. 14. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Kiscica még, fél egyedül. Majd egy idő utáh befejezi.
2018. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Kicsi is, a három hét még nem idő, szóval türelem. Nem megoldható, hogy bemehessen a hálóba? Nálam pl. mindig nyitva az ajtó és szabadon járhat kelhet, így sosem volt ilyen probléma kicsiként sem.
2018. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk, ha a mi ágyunkban aludna, ezért nem akarjuk beengedni. Ha besurran úgy, hogy valaki még ágyban van, mászik fel hozzá. Mászik, nem ugrik, mert még kicsi és elég magas az ágy. És bőrkeretes, szóval az ágy megóvása érdekében sem jöhet be.
2018. nov. 14. 08:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két hónapunkba került elérni, hogy 6-ig kibírja és ne hajnali 2-kor ébresszen. Ráadásul ő nem egy órán keresztül nyávogott, ha kizártuk, hanem egész éjszaka. Szóval szerintem szerencsések vagytok. :D Időbe telik az összeszokás.
2018. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem. :D legalábbis nálunk nem. Hozzánk bejöhetnek a hálóba a macskák, próbáltunk velük aludni, de a hajnali 4 órás kelés (6 helyett) a 3.nap után már nem volt olyan vicces. Én úgy oldottam meg, hogy lett egy "macskaszoba", ahova estére bezárom őket. Ha kint maradnak akkor nyávognak vagy rohangálnak, ha bent vannak nálunk akkor hajnalban üvöltenek.


Szóval ebben a külön szobában kapnak enni, van víz, van alom, fekhely és játék is. Évek alatt rászoktak arra, hogy akkor kezdenek el óbégatni ha hallják, hogy felkeltünk. Akkor kiengedjük őket és amikor eljön a vacsiidő, akkor már szaladnak fel a szobába enni. Nálunk csak így működött.

2018. nov. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem 6 hónapos kiscicám van és mai napig felébreszt ha épp hajnal 3kor éhezik meg, pedig Feliway párologtatót is vettem neki, amitől sokkal nyugodtabb lett.

Eszem ágában sincs kizárni a szobámból, velem alszik, bújik, dorombol és ha kell felkelek inkább az éjszaka közepén 2-szer is hogy adjak neki enni, inni (este 8-9 körül nem mindig éhes). Szerintem ha neked ez ekkora gondot okoz akkor inkább ne tarts macskát. Képzelj el egy 3 hónapos kisbabát akit az édesanyjától elválasztottak a nevelőszülei meg nem foglalkoznak vele éjszaka ha felsír. Kegyetlenség...

2018. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha rászoktatod arra a macskát, hogy keltsen fel az éjszaka közepén is 20x, akkor nyilván így lesz. Viszont ez egy dolgozó ember esetében nagyon ciki, amikor 3 órát nem tud összefüggően aludni. Nekem 16 évig kibírta a macskám, hogy este 8 órát egy fűtött szobában aludt a házban és a mostaniak is elvannak estére a másik szobában vacsi után. :D
2018. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Mire felnő, általában megszokja a rutinodat. Az enyém velem együtt lefekszik aludni a saját kis ágyába, reggel 7kor precízen pontosan (ébresztővel együtt) kel, nyávog, kiengedem az udvarra, rohangál kicsit, én addig készülődök, amikor látja, hogy végeztem, bejön, nyávog egyet, hogy kaja kell, aztán bújik és visszafekszik aludni, és mielőtt hazaérek, már látom az ablakban ülni, ahogy vár rám.


De ez amíg kicsi volt, kb úgy nézett ki, hogy hajnali 1 és 5 között parádézva nyávogott és ha nem figyeltem rá, levert mindent amit tudott. A macskák nagyon szeretik az ismétlődő rutinos dolgokat és idővel alkalmazkodnak is.

2018. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 8-as válaszoló írja, a cica fel fogja venni az életritmusotokat. Előbb, vagy utóbb. Nálunk is ment az elején a hajnali kaparászás, borogatta a tárgyakat, nem lehetett tőle pihenni. Aztán szép lassan elfogadta azt, hogy éjszaka alszunk és most már velünk együtt kel. A mi cicánk előtt mindig van száraz kaja, úgyhogy kiszolgálja magát, ha éhes, így éhség miatt nem szokott ébreszteni minket. Kitartás!
2018. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem 3 cicám volt eddig és mind velem együtt feküdt és kelt. Soha nem ébresztettek hajnalban, pláne éjszaka. (Kivétel, amelyik 4 hetesen került hozzám, ott még megvolt az éjjeli 3 óránkénti ébresztés, de csak az első pár napban, hiszen cumiztatni kellett.)

Hozzáteszem, mindegyikük velem aludt az ágyban.

2018. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!