Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elaltatták a cicámat. Hogyan...

Elaltatták a cicámat. Hogyan tudnám az elvesztését feldolgozni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 17. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az idő minden sebet begyógyít. Gondolom már öreg/beteg volt. Így jobb neki. Most már egy szép helyen van.

Szerintem fogadj örökbe egy cicát. Persze pótolni senkit nem lehet, de lekötné a figyelmed, és lenne kit szeretgetned, nem lenne akkora az üresség.

2018. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Leírnád, hogy miért alatták el? Pici lelki támaszt nyújthatok, ha gondolod.
2018. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gandi77 válasza:
szia. van a facebook-on egy támogató csoport [link] Budapesten azt hiszem személyesen is találkozhatsz velük.
2018. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Engem is nagyon nagyon megviselt, inkább sokszor haza sem mentem olyan borzasztó volt, hogy nem várt az ajtóban. Lányom mesélte pontoson tudta mikor érkezem, mert előtte 4-5 perccel leült az ajtó elé. Szóval nekem az segített, hogy leveleket írtam hozzá. ( Akiknek elmondtam nem tartottak normálisnak, tehát legyen ez a Te titkod). Egy naplóba, a mai napig megvan. Hónapokig írtam, de tudd mindig hiányozni fog, csak a fájdalom tompul. Idővel, ha megengedheted magadnak, és felelősséget tudsz vállalni érte egy életre, van háttered akikre TÉNYLEG számíthatsz ha Te elutazol, vagy bármi egyéb, tele vannak a menhelyek árva cicákkal. Ajánlom a Tappancs tanyát, ők nagyon klasszak. És ott vannak a Cicamentő Angyalok is pl.
2018. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 lcadam ***** válasza:

Az én véleményem a következő:

Az emberek egy részét szereted, egy részét utálod, a többségükkel közömbös vagy.

Ha szeretett embert veszítesz el, azt nehezen, vagy soha nem lehet feldolgozni.

Keresheted őt, nem leled, hiába,

se itt, se Fokföldön, se Ázsiába,

a múltba sem és a gazdag jövőben

akárki megszülethet már, csak ő nem.

Az állatoknál elsősorban a fajba, fajtába szeretünk bele, majd egy egyedet szeretünk meg. Ha elveszítjük, és másikat fogadunk barátságunkba, előbb-utóbb az lesz az érzésünk, hogy régi kis barátunk tért vissza -új alakban, régi és új tulajdonságokkal, s előbb-utóbb rá ruházzuk az előbbi érzéseinket, s egy idő után úgy érezzük, nem vesztettünk -de nyertünk.

Számosan gondolkodnak így. Biztos hallottál már pl. futball csapatok, tűzoltók, különféle szervezetek kabalaállatairól, akik évtizedek óta ugyanazt a nevet viselik, esetleg megkülönböztetésül szám előnévvel. Ök meg vannak győződve, hogy ugyanaz az állatka van velük a kezdetek óta.

Az azért van, mert más a viszonyunk egymáshoz, és más az állatokhoz.

2018. nov. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azonnal kerits egy masikat es a javulas instant.

Valoban orokbe is fogadhatnal egyet, de egy 0 kilometeres megjobb valasztas.

2018. nov. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!