Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek megfagynak a...

Szerintetek megfagynak a macskák kint télen?

Figyelt kérdés
Szóval elég sok macskánk van, anyám összegyűjtögette őket, most meg nekem kell róluk gondoskodni, etetni, állatorvoshoz vinni stb. Mind jól táplált, és ezidáig beengedtem őket melegedni, főleg éjjelre, de kinyitották a szekrényt és szétkapták a kajákat (kalács stb). Ezek után jogosan mondták a többiek, hogy nem lehetnek bent, de kint már elég hideg van. Melléképületek nemigen vannak, de itt ott azért a környéken el tudnak talán bújni, én is csináltam nekik helyet, bár nem a legtökéletesebb. Megfagynak?

2018. nov. 18. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnőtt macskák és rendszeresen kijárnak + van szélvédett helyen össze tidnak bújni akkor nem fagynak meg. Legjobb valami melléképület, vagy kazánház lenne, ennek hiányában szigetelt ól is megteszi
2018. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

amennyiben valóban teljesen egészségesek és már kikerekedtek (ilyenkor már megvan rajtuk a dús téli bunda és a megfelelő zsírréteg, kvázi 2x akkorának néz ki a macska) úgy nem lesz bajuk.


Búvóhelyet nagyon egyszerűen tudsz csinálni. Én autógumikat raktam egymásra, egymáshoz erősítettem és osb lapból beletettem egy téglalap alakú dobozt. A gumi és a doboz közötti helyet szalmával tömtem ki, az alját lezártam, a tetején pedig épp akkora lyukat hagytam hogy betudjon menni, de nem túl nagyot. Aztán a dobozt is kitömtem szalmával. Az egészet felállítottam és kész. 1-2 alkalommal kell nekik megmutatni, utána érteni fogják.

persze vannak még egyszerűbb módszerek,én ezt így csináltam anyukámnál. Neki 5 macskája van,3 ilyen helyet csináltam de szerintem 2 is bőven elég.

2018. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez teszi az ösztönük és ha éhesek . Ne tegyétek ki őket , zárjátok el a dolgokat . Vagy búvóhelyeket több zárt kibélelt levelekből rongyokból szél védett lakok alkossatok , pl 3-4 szalmabála . Most indul be a tél aki kizárja meg nem segíti őket legyen kint 23tól 2 ig , megtudja milyen buli .
2018. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
a rongy átázik, vizes lesz és hideg. Pont hogy nem jó. Ne osztogass hülyeséget
2018. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Akik gusztustalan válaszokat írnak pont egy ilyen kérdésre azoknak kéne megfagyni télen az utcán, de legalábbis 10 órán keresztül alsóneműre vetkőzve fagyoskodni, azután megkérdezném hogy még mindig komolyan gondolják-e a gusztustalanságukat!!! Eszem meg áll.:(((


Talán nem fagynak meg..

2018. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy meg igen, tegyétek el a dolgokat és ne tegyétek ki őket.
2018. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Dehogy fagynak meg, habár amelyik eddig bent volt és nem nőtt rendes bundája, annak problémás lehet a dolog.

Itt kinti macskák vannak, nyilván kint maradnak -20 fokban is, illetve napközben bejöhetnek, de éjszakára semmiképp. Nem lesz bajuk. A szomszédnak is van félig zárt helye, de a fedett, védett teraszunkon is van egy aprócska ajtóval ellátott macskaház. Teljesen jó nekik. A főmacska még etetés nélkül sem halna meg, folyton pockokat fog, de azért persze etetjük.


Lehet, hogy a nappali kintléttől is megnőtt a bundájuk, nem látod rajtuk, hogy milyenek? Bár nem minden macska lesz felfújt ilyenkor, sok azért igen. Mi a gond a nekik készített hellyel? Én hulladékfából építettem, kibéleltem, mondjuk ha nem lenne terasz, az kevésbé lenne jó...

2018. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy ilyen régifajta mamabútor kétajtós részéből csináltam nekik helyet, de ugye az nem valami vastag, hideg ellen nem sokat véd. Szalma van alattuk.
2018. nov. 18. 23:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A szalma jó.
2018. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szalma jó, ha nagy a térfogat, akkor nehezebben fűtik be, de persze ez utóbbinál fontos, hogy kicsi legyen a rés, ahol bemennek, vagy elé lehet akasztani valamit, én a régi, nyitott oldalú kis macskaháznál ezt csináltam, valami vastag rongyot akasztottam rá úgy, hogy könnyen be tudjon menni, de a hideg levegő azért ne járhasson be csak úgy... A mérete sem volt nagy, ki is béleltem (minden belső felületét), így azért nem lehet nehéz felfűteni a jószágnak s neki eleve nem kell 17-18 fok, mint nekem, egyrészt mert nem ahhoz szokott, másrészt mert van saját, mindenhova magával vitt szigetelése (igaz, ruhám nekem is van). A testhő remek fűtést adhat igen kicsi helyiségekben, ha a szigetelés nem csapnivaló.
2018. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!