Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kóbor állat érkezik a...

Ha kóbor állat érkezik a szobamacskámhoz aki évek óta nincs beoltva, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mi ellen kérjek védő oltást? Lassan 11éve van velem és kölyök korába kapott oltást.

Nem jó ötlet ,h új macska érkezett,nem is én hoztam haza. Nagyon félek,hogy érintketni fognak egymással, és valamit el kap tőle az én cicám.

Bár egészségesnek tűnt első ránézésre,de így már nem tudom halogaatni a saját cicám oltását.


2018. nov. 19. 02:16
 1/8 Duenna ***** válasza:
95%
Minél hamarabb mindkettőt be kell oltani, az új macskát megfürdetni, orvossal kivizsgáltatni, féreghajtót, bolhaírtót adni neki, és akkor nem lesz probléma, ha érintkezik a két macska.
2018. nov. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
62%
Oltás veszettség ellen kell.
2018. nov. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudod tovább halogatni?? Egy macska ténylegesen felnőttnek három éves korától számít, ha te eszerint nézed a kölyökkort akkor is NYOLC ÉVE HALOGATOD AZ OLTÁSOKAT! Oda visznek egy új macskát és az a baj hogy nem halogathatod tovább a minimum nyolc éve esedékes oltásokat... 👏👏👏
2018. nov. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Zárjátok el egymástól őket, ilyen esetben a karantén alap dolog, és ha össze kell őket szoktatni, az is így kezdődik, nem egyből összerakjuk őket.

Kombinált oltás kell mindkét macskának, az új jövevénynek FeLV, FIV teszt minimum.

2018. nov. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

FIP, FIV, FeLV ez a három ami ellen azért érdemes lenne. De lehet ez a kombinàltaba egyszerre benne van. Vagy pedig érdemes lenne a begfogadott cicàt egy FIV( macska aids) tesztre elvinni állatorvoshoz, mert sajnos annyira nem ritka betegség már.

Én àllatmentéssel foglalkozom és sajnos találkoztam már olyannal... Pár perc az egész és 2 dologra nézik vele. Ha meg látod a teszt után, hogy semmi ilyen nincs, azért nyugodtabb is leszel. Akkor nem lesz semmi gond, ha érintkeznek is!

2018. nov. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
El vannak zárva, na gy on aggódtam és szégyenlem is magam hogy haloggattam a saját cicám oltásait
2018. nov. 19. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Karantén az új cicának pár napig, akkor is, ha közben látja orvos. Egy fizikális vizsgálattal nem lehet mindent 100%ig kizárni, úgyhogy én 5-7 napig nem engedném a másik mellé. Mindkettőnek kombinált oltás a minimum, meg bolhairtás, féregűzés.
2018. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy lássa állatorvos és csináltassátok meg a FeLV-, FIV- és FIP tesztet az új cicánál. Ha minden teszt negatív, akkor mindkettőnek be lehet adni az oltásait és lassan el lehet kezdeni az ismerkedést. Ha bármelyikre pozitív, akkor sajnos nem lehet másik cicával együtt tartani, mert ezek mind gyógyíthatatlan fertőző betegségek. Emberre nem veszélyes egyik sem, de a fertőzött cicák csak egyedüli cicaként tarthatók.
2018. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!