Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska struvit kövesség és...

Macska struvit kövesség és gyakori alsó húgyúti betegség esetén?

Figyelt kérdés

Az állatorvos S/O tápot ajánlott venni, ki is néztem a Royal canine tápját [link]


A kérdésem az lenne, hogy ezt lehet később keverve is adni? Például keverem az eddig evett steril tápjával (az elején úgy is kevernem kell tápváltásnál). Megkérdezem majd a dokit is de ma ügyeletesen voltam nála és kiment a fejemből, holnap kell visszamennem, de addig is érdekelne. Kicsit drága ez a táp nekem (ennek ellenére megveszem, mert ez kell az egészségéért), eddig is középprémiumot ettek, de nem mindegy hogy 15 kg kerül 14 000 Ft-ba vagy 9 kg kerül 17 000-be...



#macska #betegség #S/O #struvit kövek #alsó húgyúti betegség
2018. nov. 19. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A táphoz nem tudok hozzászólni, bocsásd meg, de tanácsolnám a vizeletsavanyító pasztát.

Ezt szívesen elnyalogatják, mert ízesítve van.

Nekünk a perzsa cicánknak voltak ilyen jellegű panaszai, volt, hogy pillanatok alatt vér csepegett belőle és ezzel olyan jól helyrejött, hogy 18 éves korában halt meg agyvérzésben. Mi az elsőt használtuk, de a másodikról is hallottam pozitív véleményeket:

[link]

[link]

2018. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet keverve adni, én is úgy adtam, állatorvosunk tanácsára. Nem szabad örökké adni, fél év van ráírva, évek alatt pont veseelégtelenséget okozhat. Pont itt volt a gyiken. Hosszú távon ha eszi vesefunkciókat kell mérni mellette. Mi abbahagytuk és vizeletvizsgàlatot csinálunk kb félévente (kb 2000 ft). Olvass utána és próbálj tenni a kíváltó okok ellen, pl. iszik-e eleget. (több vizestal, plusz nedveseledel, stressz, levegő, stb).

Természetesen most egye, mi is ettük vagy egy évig, nem lebeszélni akaelak, csak tudjad, hogy vigyázni kell vele.


TILOS együtt adni a vizeletsavanyító pasztát és a gyógytàpot, együtt túl sok. Vagy egyik, vagy másik (amit előző ír, ami amúgy szintén jó).

2018. nov. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Azért nem tudtam a táphoz hozzászólni, mert mi nem adtunk tápot a cicának.

Nyers csirkemellet, nyers halat, omega3-at és vizeletsavanyító pasztát kapott, semmi száraz táp.

Ahogy írtam is ez az etetés tökéletesen bevált.

2018. nov. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a paszta az a gyógytáp helyett van, annak az alternatívája, és ugyanaz a hatása.
2018. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!