Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szájába veszi a plüss...

A szájába veszi a plüss állatkát és sírdogál. Miért?

Figyelt kérdés

Nyáron került hozzám egy cica az utcáról, felnőtt. Valószínűleg nőstény, de állatorvosnál még nem voltunk, így nem tudom biztosra. Kertvárosban élünk, amíg jó idő volt, a nap nagy részét kint töltötte, de 1-2 hete csak bent van. Néhány napja azt csinálja, hogy az egyik plüssét a szájába veszi, járkál vele és sírdogál... (nem gyakori, általában 1x 1 nap, és 10-20 másodpercig csinálja)

Kutyáknál tudom, hogy ez álvemhességnél szokott előfordulni, de a cicák viselkedését nem ismerem annyira...

Lehet amiatt, hogy esetleg vemhesült? A 2 ünnep között akartam megnézetni orvossal és megcsináltatni az ivartalanítást. (chip sem volt benne, meglepődnék, ha ivartalanított lenne)


2018. nov. 19. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát de hogy sír?
2018. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, akkor nyávog. De furcsán...
2018. nov. 19. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én arra tippelnék, hogy vemhes volt, lekölykezett valahol kint, és nem találja a kicsinyeit. A cipelés legalábbis erre utal.

Egyébként nyár óta hogy nem sikerült eljutni dokihoz? Oltások nem kellenének esetleg?

Amúgy egyszerű megállapítani a nemét: felemeled és megnézed a lába közét. Ha vannak golyók, akkor kandúr. Ha nincsenek, akkor nőstény. :)

2018. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

" nem találja a kicsinyeit."

elég látványos jelei vannak a szoptatásnak az anyamacskán


Sose nézegettem a macskák ivarszerveit közelről, így egy heréltet nem biztos hogy könnyen meg tudnék különböztetni egy nősténytől vagy ivartalanított nősténytől...



Melyik két ünnep között?

karácsony-húsvét?

karácsony-karácsony?

2018. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyár elején jelent meg a környékünkön.

Azóta nem vemhesült, nem ellett, de ránézésre akkor sem tűnt úgy, hogy szoptatott volna.

Szeptemberre sikerült annyira magamhoz szoktatni, hogy feljött a lakásba, most már a nap nagy részét bent tölti. Naponta 2*10 percet van kint (jön velünk, amikor a kutyámat sétáltatom) mert jobban szereti ott intézni a dolgát, mint az alomba.


Golyók nincsenek, azt látom, azért is mondtam, hogy valószínűleg nőstény. Állatorvosnál chipet néztek benne, kapott bolha és féreghajtót.

Nem akartam megtartani, de senki nem jelentkezett érte, pedig nagyon sok helyen hirdettem. Úgy gondoltam, hogy az orvosi ellátást az új gazdira bíznám. (ivartalanítás, oltások)

Természetesen a 2 ünnep a karácsony-szilveszter... Nem dolgozok akkor, és vele tudnék lenni a műtét utáni napokban.


Egyébként azzal a plüssel játszani is szokott, pofozgatja, dobálja. Aztán eszébe jut és pár pillanatra a szájába veszi, mintha a kölyke lenne és furcsán nyávog, mintha helyet keresne neki. De akkor lehet, hogy csak egy ösztönös viselkedés.

2018. nov. 20. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:
De a nyávogás jelenthet - főleg ebben az esetben - terület megjelölést is.
2018. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!