Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy mérgezés?

Figyelt kérdés
Péntek délután láttuk utoljára a cicánkat. Ma párom megtalálta, elmondása szerint rendellenesen kitekert pózban és véres volt a szeme. Lehet mérgezés miatt vagy meg rázta az áram? Ugyanis olyan helyen feküdt ahol a közelben áram volt, de annak látszólag semmi problémája ugyanúgy üzemel.
2018. nov. 19. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Állatorvos?
2018. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Most már miért érdekel? Meghalt, mert felelőtlenek vagytok, amíg élt, nem zavart, hogy a telken kívül rengeteg veszély leselkedik rá? Addig miért nem foglalkoztatok ezzel?
2018. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Mérgezést általában akkor veszed észre amikor még él. Hányás, ténfergés, feltűnő fogyás. Nekünk ezek voltak, de szerencsére túlélte, időben észre vettük és léptünk. Azóta bent él (igaz előtte is csak nyáron volt kint), rajtakaptuk a szomszédban élő öreg fszkalapot hogy mérget rak ki, az állatkínzáson nagyon felhúzom magam, megkapta az öreg amit érdemel, egy életre megtanulta hogy nem rak ki mérget. (nem vertem össze, nem vagyok hülye, vannak erre alternatíváim, de azóta nem rak ki mérget) Azóta is szivatom ha valami olyat csinál ami nem tetszik, így járt. Ezek még csak figyelmeztetések, tudja hogy nem érdemes velem tovább cicózni mert nagy bajban a lesz. Ha te is látsz ilyet nem menj el szó nélkül mellette, nem kell elsőre agyon ütni de érezze hogy neki se lenne jó ha megmérgeznéd, csak mert nem bírsz magaddal mit kezdeni és zavar hogy más boldog.
2018. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Napközben volt kint, estére mindig be engedtük vagy ő szólt hogy be akar jönni.

Nem tudom szó nélkül hagyni azt se ha más eteti akarja az állatunkat.

Egész hétvégén kerestük, legkésőbb mikor enni kap mindig itt van, de egész napra se akartam bezárni a házba.

2018. nov. 20. 07:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális, az állatorvosok végeznek boncolást. A mi dokinknál ez olyan tizenvalahány ezer forintba kerül. Abból kiderülne, hogy mi okozta a cica halálát.
2018. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, megkérdeztem. De azt mondta nem foglalkozik ilyennel van elég dolga..
2018. nov. 20. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom szó nélkül hagyni azt se ha más eteti akarja az állatunkat."


De akkor mégis miért engedted csavarogni??

2018. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a mérgezés görcsöket okoz (kitekert testtartás), a patkányméreg (rágcsáló àltalában) meg vérhigító és belső vérzést okoz (véres volt a szeme), igen, valószínűleg mérgezés vagy mérgezett rágcsálót evett. (nincs ráírva a szédelgő egérre, hogy nem a kocsmából jön, hanem a kitett mérget zabálta be.). A patkányméreg belső vérzést okoz, úgyhogy a macskád iszonyú kínok és fájdalmak közt pusztult el. Gratulálok ahhoz, hogy nem bírod, ha bántanak egy állatot, mi a bánatért engedted csavarogni, miért nem volt benti macska. Valamint gratulálok az idióta állatorvosnak is.

Át kellett fogalmaznom pár szót, mert bekapcsolt a trágárságszűrő.

2018. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!