Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska beszoktatása lakásba...

Macska beszoktatása lakásba hidegben hogyan?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a macska bejöhetett eddig is a lakásba, ha otthon van valaki a családból, de éjszakára kitettük, mert alapvetően inti macska. Most viszont hó, mínuszok, eső jön és éjszakára is bent tartanám, viszont állandóan az ajtóban áll és ha kinyitom kifut. Gondolom a területét felügyelni akarja vagy ilyesmi. Sajnos nem tudok macskaajtót beszerelni olyan a ház kialakítása, szóval vagy bent van a macska vagy kint. Viszont azt se szeretném, hogy ő inkább a hidegben is kint lenne és a kerti faházban vagy valahol meghúzza magát és az neki így is jobb mint bezárva. Mit tegyek?

2018. nov. 19. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló életet élnek, de nekünk vastag a bundájuk, nem lenne gond kint, de mi októberben már be tereltük őket éjszakára. Lehet azért fut ki mert kell neki pisit/kakit lerakni. Próbáljátok szoktatni arra, hogy bent lerakott doboz homokba végezze.
2018. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jobban fog fázni, lehet bent marad! Bàr biztosan megszokta kint, meg ha császkál ide-oda, persze jobb neki mint bent. Almot raktatok be neki esetleg? Növesztett téli bundát? Mert ha nem, akkor megvan a veszélye, hogy megfázik ha órákat tölt kint. Ha menni is akar ki, vagy szökni, meg kell akadályozni. Ivartalanítva van esetleg? Mert ha nincs, akkor az ösztöne miatt is menne. Nekem a lány cicám éjjel-nappal a kilincsen csüngött és kinyitotta a bejárati ajtót!! :/ Kiengedte a kutyust és a másik cicát is! Kulcsra kellett csukni folyamatosan, volt azt is addig piszkàlta míg el nem fordította.... Emellett sírt fél napokat! Sajnáltam, de azért nem engedtem ki, mert ütötték már el egy cicàmat, meg a szomszédok sem túl barátságosak....Nemrég ivartalanításon esett át, azóta 3-4szer próbálkozott a kimenetellel. Ha véletlenül kiszaladt, 15-20perc múlva jött is. De ilyen max. 2szer volt azóta! Nyugodtan elvan bent! Nem vágyik mert nem ivaros, ami hajtja őket alapból!
2018. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tegyél neki (vegyél) almot a lakásban, esetleg mutasd meg neki úgyis hogy megkaparod. -(mindenképp mutasd meg hogy tudja hogy az övé, minimum szagoltasd meg vele és kaparj bele). Kiscicákkal úgy szoktuk, hogy fölé tarjuk az alomnak őket, hogy a lába beleérjen, és megkaparja/megkapartatjuk vele. Onnan tudja, mire való. Felnőtt cicánál ez nem tudom mennyire megy, nehogy megijedjen tőle, és pont ellenkező hatása legyen. (ezért írtam, hogy te kaparj bele).
2018. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
A faház tökéletes ha szabad bejárása lehet és készítesz neki egy kuckót valamelyik védett sarokban. Az enyém is faházban lakott, egy hungarocellel körberakott faládában volt az alvóhelye, nyáron is szerette csak akkor leszedtem a tetejéről a szigetelést , hogy jobban szellőzzön. Ő is bejöhetett ha akart még saját fotelje is volt de egy-egy kiadós szunyókálás után mindig kikéredzkedett, a legnagyobb hóesésben is szeretett kint csatangolni de reggel azért mindig a helyén találtam. Fontos, hogy legyen száraz, szélmentes és meleg menedéke egy kinti cicónak.
2018. nov. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van alma a lakásban, tudja is használni és szokta is. Ivartalanított cicus, nem a lányokat akarja hajtani, egyszerűen csak őrködni szeretne a területén gondolom :)


Köszi a válaszokat egyébként.

2018. nov. 20. 06:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár én alapvetően benti macska párti vagyok, de ez most az az eset, hogyha menni akar, engedd. Legyen az ajtó közelében egy védett kuckója, szigetelve, bélelve, hogy elbújhasson, ha visszatér. Plusz én lefekvés előtt kimennék és hívnám, de ha nem akar bejönni, akkor maradjon. Ha hidegebb lesz, magától is bent marad vagy bekéredzkedik majd. :)
2018. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Póráz.. ha olyan + nyakörv.. ennyi

Venti cica lesz ha akar ha nem az ő érdekében,az én cicám is hozzászokott.

2018. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!